BIST 9.345
DOLAR 30,92
EURO 33,46
ALTIN 2.018,71
HABER /  SPOR

Emrenin geleceği tehlikede

Newcastle'da oynayan Emre Belezoğlu'na yöneltilen ''ırkçılık'' suçlaması İngiliz basınında geniş yer tuttu.

Abone ol

İngiltere Futbol Federasyonu (FA) tarafından Newcastle Unıted takımının orta saha oyuncusu Emre Belezoğlu'na yöneltilen ''ırkçılık'' suçlaması İngiliz basınında geniş yer tuttu. The Daily Telegraph gazetesi, gelişmelere dikkat çektiği haberinde ''Irkçılık suçlaması Emre'nin geleceğini tehlikeye sokuyor'' başlığını kullandı.

Gazete FA'in suçlamasından sonra Emre'nin geleceğiyle ilgili ciddi soru işaretlerinin belirdiğini savunurken, 26 yaşındaki ünlü futbolcunun masum olduğu konusunda açıklamalarda bulunduğunu, ancak suçlu bulunması halinde takımdan uzaklaştırılması ihtimalinin ortaya çıkabileceğini öne sürdü. Telegraph Emre Belezoğlu'nun böyle bir durumda kulüp menajeri Glenn Roader'in gazabına uğrayacağını da iddia etti.

The Guardian gazetesi de FA'in attığı adımın ve ırkçılık suçlamasının resmi bir hal almasının Emre'yi kesinlikle çok üzdüğüne dair menejeri Ahmet Bulut'un açıklamasına başlığında yer verdi. Gazete, Ahmet Bulut'un dün kulüp aracılığıyla yaptığı açıklamaya dikkat çekerken, Bulut'un futbol kariyeri boyunca ilk kez başına böyle bir olay gelen Emre'nin çok üzgün olduğunu ve suçlamaların kesinlikle doğru olmadığını tekrarladığını söylediğini yazdı.

The Independent gazetesi de Emre'nin hakkındaki suçlamaları redettiğini hatırlatırken, suçlamaların Emre'yi İngiliz futbol tarihinde ilk kez ırkçılıkla suçlanan bir Premier Lig oyuncusu haline getirdiğine de dikkat çekti. Bu arada ırkçılık karşıtı kampanyalar yapan çevrelerin tepkilerine de yer veren gazete, bu sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin Emre'nin cezasının henüz kesinleşmediğini, ancak soruşturmanın bu aşamaya getirilmiş olmasının bile sahalarda ırkçılıkla mücadele etmek isteyenlere cesaret vereceğini söylediklerini kaydetti.