BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  GÜNCEL

Emniyet'ten son dakika açıklama 10 bin polis alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü polis meslek eğitimi için 10 bin polis memuru adayı alımı yapılacağını açıkladı. Alınacak adaylarda aranan şartlar neler? Ön başvuru tarihi belli mi?

Abone ol

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin polis memuru alınacağını son dakika olarak duyurdu. Emniyet adaylarda aranan şartları da bir bir sıraladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 20'nci dönem polis meslek eğitimi için 1.000'i kadın, 9 bini erkek olmak üzere toplam 10 bin polis memuru adayı alımı yapılacak. Ön başvurular 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığına ait www.pa.edu.tr adresinden on-line olarak gerçekleştirilecek.

20'nci dönem polis meslek eğitimi için adaylarda aranacak şartlar; Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 31 Aralık 2017 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az (60,00) taban puanı almış olmak. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az (48,00) taban puan almış olmak.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Akif Hamzaçebi'den ilginç referandum iddiası
Abdullah Gül Kayseri mitingine katılacak mı kararını verdi!
TSK'dan son dakika operasyon açıklaması
İzinsiz kullanan yandı valilik yasakladı
İhracat rakamları Mart 2017 dönemi yüzleri güldürdü
Kürtlerin sinsi Türkiye oyunu tutmadı!
Öğrencilerin bulunduğu minibüsler çarpıştı onlarca yaralı var
Resmi Gazetede yayımlandı o belgeyi ibraz eden Suriyeliler...
Ermeni bakan Türkiye'ye nefret kustu ülke karıştı!
Şüphelenip yakınlarına bildirdiler kapıyı açınca...
Yorumlar 4 yorum