BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

Ermeni bakan Türkiye'ye nefret kustu ülke karıştı!

LÜBNAN Turizm Bakanı Avadis Kaydanyan, televizyonda adeta Türkiye nefreti saçtı. Kaydanyan'ın sözleri Lübnanlıları kızdırdı istifa çağrıları yükseliyor.

Abone ol

LÜBNAN Turizm Bakanı Avadis Kaydanyan, "Türkiye'de şu an çok problem var. Bu durumdan çok mutluyum. Türkiye ile uzaktan yakından ilgisi olan hiçbir şeyi teşvik etmiyorum. Onların hiçbir ürününü tavsiye etmiyorum" dedi.

Bu sözlere sosyal medyadan büyük tepki geldi. Pek çok Lübnanlı, "Kaydanyan, özür dile, istifa et" kampanyası başlattı.

MTV Lübnan kanalına konuşan Ermeni Taşnak Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı ve Lübnan Turizm Bakanı Avadis Kaydanyan’ın söylediği sözler tartışma yaratttı.

Rudaw'ın aktardığına göre Ermeni Bakan Kaydanyan, "Türkiye'de şu an çok problem var. Bu sıkıntılar onlar için kötü bir durum ancak bizim için iyi bir fırsat. Bu durumdan çok mutluyum çünkü onları sevmiyorum" ifadelerini kullandı.

"Türkiyeli turistleri Lübnan'a gelmeye teşvik ediyor musunuz?" sorusuna ise Bakan Kaydanyan, şu yanıtı verdi:

"Türkiye ile uzaktan yakından ilgisi olan hiçbir şeyi teşvik etmiyorum. Onların hiçbir ürününü tavsiye etmiyorum ve onlarla herhangi bir ilişkinin kurulmasını istemiyorum. Lübnan hükümetinde bakan olmam sebebiyle bu şahsi görüşlerimi söylememe izin verilmiyor. Buna rağmen ben neye inanıyorsam onu söylüyorum. Bir birey olarak Türkiye halkının Lübnan'a gelmesini engelleyemem ancak onları havalimanında da karşılamak istemiyorum."

Program sunucusunun, Lübnan ile Ermenistan arasında bir tercih yapması gerekirse hangisini seçeceğini sormasını üzerine Bakan Kaydanyan, Ermenistan'ı tercih edeceğini söyledi.

Lübnan basınında ve sosyal medyada, Bakan Kaydanyan'ın, "Ermenistan'ı Lübnan'a tercih ederim" sözleri tepkiye neden oldu.

Sosyal medyada, "Kaydanyan, özür dile” veya “İstifa et" başlıklı kampanya başlatan Lübnanlılar, "Lübnan hükümetindeki bir bakan, başka bir ülkeyi tercih edeceğini nasıl söyleyebilir?" ifadeleri ile tepkilerini gösterdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Şüphelenip yakınlarına bildirdiler kapıyı açınca...
THY'den sürpriz karar ücretsiz dağıtılacak
Meral Akşener böyle meydan okudu
Demet öğretmen yaşam mücadelesini kaybetti ama...
Erdoğan bugün Diyarbakır'da ne mesaj verecek?
Saadet Partisi binasında 'evet' pankartı astılar
Ülker'den 1 Nisan reklamı için açıklama geldi
Abdullah Gül referandumda evet mi hayır mı diyecek?
TOKİ'den 112 bin TL'ye ev sahibi olma fırsatı
Baykal'dan referandumla ilgili skandal bir açıklama daha
Yorumlar 1 yorum