BIST 1.409
DOLAR 8,07
EURO 9,67
ALTIN 461,21
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Albayrak'tan diktatörlük tartışmalarını bitirecek açıklama

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’de 30 yıldır belediye başkanlığı yapanların olduğunu söyleyerek, 'Cumhurbaşkanı en fazla 2 defa seçilebiliyor. Bu mu diktatörlük' dedi.

Abone ol

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 16 Nisan'da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği etkinliğe katılan Albayrak, 16 Nisan'da yapılacak seçimin bir parti seçimi olmadığını belirten Bakan Albayrak, "16 Nisan'da son 3-5 yılda yaşadığımız bütün krizlerin son 15 yılda Türkiye'nin büyük Türkiye yolculuğunda şahit olduğumuz bütün değişimlerin gözden geçirileceği ve neticesinde bir karar verileceği bir seçimdir" dedi.

CUMHURBAŞKANI EN FAZLA İKİ DEFA SEÇİLECEK

"Yalandan kim ölmüş" diyen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Bakan Albayrak, "Yalandan ölen görsek herhalde ana muhalefetin başındaki zat yaşamayacak olurdu. İnsan bu kadar yalan söyler mi. arada bir doğruyu söyle o da yok. Diyor ki bir sabah kalkacak meclisi fes edecek. Yalan esas bugün ki 82 anayasası cumhurbaşkanına öyle bir yetki veriyor ki cumhurbaşkanı tek başına meclisi fes edebiliyor. Ama 16 Nisan'da bu anayasa geçerse eğer cumhurbaşkanı meclisi fes ederse kendisi de seçime gitmek zorunda. Belediye başkanı seçmede sınır var mı. Bugün Türkiye'de 30 çeyrek asırdır belediye başkanı olan var. Peki cumhurbaşkanını kaç kere seçiyoruz. En fazla iki defa. Arkadaş bu mu diktatörlük" açıklamasında bulundu.

DAHA ÇOK YAPACAK İŞİMİZ VAR

Bakan Albayrak, "Ne diyoruz biz tek millet tek bayrak tek devlet tek vatan. Arkadaş sen bundan neden rahatsız oluyorsun. Biz diyoruz ki 80 milyonla tek milletiz. Var mı bundan rahatsız olan. Bundan rahatsız olan bu millete mensup değildir" ifadelerine yer verdi.
Programda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 3 yılda ilçeye yapılan hizmetleri anlatarak, "Bu güzel şehrimize ne kadar hizmet yapsak yakışıyor. Bu güzel şehir en güzel şeylere layık. İşte asrın projesi Marmaray, Avrasya Tüp Geçit Projesi, Çamlıca Cami, Üsküdar-Ümraniye -Çekmeköy Metro Hattı, Beylerbeyi sahil düzenleme projesi, bunlar yüz akı projelerdir. Bunlar bir istikrarın sonucundur. Daha çok yapacak işimiz var. 3 yılda değil 300 eser kalan 2 senemizde de toplam 5 yılda 500'ü aşkın eserle birlikte Üsküdar'a kalıcı eserler bırakacağız" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan bugün Diyarbakır'da ne mesaj verecek?
Saadet Partisi binasında 'evet' pankartı astılar
Abdullah Gül referandumda evet mi hayır mı diyecek?
TOKİ'den 112 bin TL'ye ev sahibi olma fırsatı
İşte Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönüş planı
Pınar Altuğ ticarete atılıyor bakın ne açacak
Kabızlığa karşı hangi besinler tüketilmelidir?
O havayolu şirketi bedava laptop dağıtacak
11 yıl sonra gözaltına alındılar
Dünyanın en az okuyan ülkesi Hollanda! Türkiye kaçıncı?
Yorumlar 19 yorum