BIST 9.347
DOLAR 31,06
EURO 33,67
ALTIN 2.023,23
HABER /  GÜNCEL

Emniyet müdüründen öğrencilere! Şehidime gidemiyorum

Antalya'da öğrenciler arasında çıkan kavgaya müdahale eden il emniyet müdür yardımcısı arbede ortasında kalınca öğrencilere tepki gösterdi.

Abone ol

Antalya'da öğle saatlerinde Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bir araya gelen grup, Halepçe Katliamı'nı protesto etmek istedi.

Karşıt siyasi görüşlü öğrencilerin tepki göstermesi üzerine bu grup polis ve güvenlik görevlileri eşliğinde dağılmaya başladı. Bu sırada grubun önü karşıt görüşlü öğrenciler tarafından kesildi.

"SİZ KİME ÇALIŞIYORSUNUZ"

Kısa süren gerginlik Çevik Kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle son buldu. Barikat kuran polis, grupları karşı karşıya getirmemek için çaba harcamaya başladı. Bu sırada bir öğrenci, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alper B.'ye "Siz kime hizmet ediyorsunuz?" diye bağırdı.

"BENİM ŞEHİDİM VAR, KARŞILAMAYA GİDEMİYORUM"

Bunun üzerine grubun içine giren B., arbede arasında kaldı. Öğrencilere tepki gösteren B., "Benim şehidim var, onu karşılamaya gidemiyorum. Sizin yüzünüzden şehidime gidemiyorum. Öğrenciyseniz öğrenci gibi davranın" diye bağırdı.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alper B.'nin ekiplere verdiği gözaltı talimatı üzerine eylemciler sağa sola kaçışırken güvenlik görevlisi ve polisler tarafından 10 öğrenci gözaltına alındı.