HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Elon Musk'ın Ay'a göndereceği ilk turist şimdiden tarihe geçti

Aya gidecek ilk turist olarak tarihe geçecek olan Japon milyarder Yusaku Maezawa’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşım 4 milyondan fazla retweet alarak rekor kırdı.

17 Eylül 2018 tarihinde, SpaceX CEO’su Elon Musk, Ay’a gidecek ilk özel yolcunun Japon girişimci Yusaku Maezawa olacağını duyurmuştu. Maezawa, Tarihin ilk Ay turisti olacak olması sebebiyle ilerde tarih kitaplarına geçecek.

SpaceX’in 2023 yılında Ay’a göndereceği, eski adıyla BFR yeni adıyla Starship roketindeki koltukların tüm biletlerini satın alan 42 yaşındaki milyarder, birçok sanatçıyı da beraberinde götürecek. Bir hafta sürecek yolculuğun maliyetinin 2 ila 10 milyar arasında olacağı söyleniyor.

En zengin 13. isim
Girişimci olmasının yanında sanata ve müziğe olan tutkusuyla da tanınan Maezawa, 3.8 milyar dolarlık kişisel serveti ile Japonya’nın en zengin 13. ismi olarak biliniyor. Japonya’nın en büyük online moda mağazası Zozotown’ın sahibi olan Maezawa, bu sefer de Twitter rekoru kıran tweeti ile gündemde.

4 milyon 35 Ocak’ta yaptığı paylaşımında bir çekiliş düzenleyeceğini ve tweetini retweet eden 100 kişi arasında 100 milyon yeni (925 bin dolar) payaştıracağını söyleyen Japon girişimci, sadece iki günde tam 4,6 milyon retweet aldı. İşte o tweet;

ÖNCEKİ HABERLER
Çin'de yanlışlıkla 25 yıl hapis yatan kişiye tazminat
HDP'den bomba seçim kararı! 7 parti HDP'yle birleşiyor
15 Ocak'ta memur maaşları ne kadar olacak zamlı ödeme
15 tatil ne zaman kaç gün kaldı 2018 geri sayım robotu
Torbalanmaları yok eden göz altı ışık dolgusunun zararları var mıdır
Yonca Evcimik'in bikinili pozları ağızları açık bıraktı! Yaşı kaç biliyor musunuz?
Yorumlar