BIST 4.868
DOLAR 18,83
EURO 20,31
ALTIN 1.138,08
HABER /  GÜNCEL

Ehliyet sınavı sonucu sorgu ekranı-MEB girişi

Ehliyet sınav sonuçları dün akşam açıklandı. 12 Aralık ehliyet sonuçları MEB sonuc sayfası ekranından T.C numarası ile sorgulanıyor. Ehliyet sonucunu öğrenen adaylar direksiyon sınavıan direcek. Ehliyet sonuçları sayfası internethaber'de...

Abone ol

Ehliyet sınavı sonuçları sonuc.meb.gov.tr adresinde açıklandı. 12 Aralık ehliyet sınav sonuçlarnı adaylar T.C numarası ile sorgulayacak. 2015 yılının son ehliyet sınavı ile birlikte artık yeni düzenlemeler geliyor ve ehliyet almak zorlaşıyor. Geçmek için adayların ehliyet sınav sonucunun en az 70 puan olması gerekiyor.

Ehliyet sınav sonucu için meb.gov.tr sitesindeki sorgulama ekranına girip TC numaranızı yazmanız yeterli.

Ehliyet sınavı sonuçlarını sorgulama işlemi için öncelikle meb.gov.tr sitesine girmeniz gerekiyor. Ehliyet sınav sonucu sorgulama işleminiz için tıkladığınızda karşınıza yukardaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Bu sorgulama ekranında bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı yazmalısınız. İkinci kutucuğa ise sizlere verilen güvenlik kodunu girmelisiniz. Bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdıktan sonra ise “Tamam” butonuna basarak ehliyet sınav sonucunuzu sorgulamış ve öğrenmiş olursunuz.