BIST 1.471
DOLAR 7,41
EURO 8,95
ALTIN 413,34
HABER /  GÜNCEL

EBA DYK kurs kayıtları ne zaman EBA öğrenci girişi sayfası

Okulların başlaması ile birlikte veli ve öğrencilerin gündeminde EBA girişi ve DYK kursları var. DYK kursları ekim ayının ilk günü başlayacak. EBA E-Kurs kayıtları ise 23 Eylül 2018 Pazar gününe kadar devam edecek.İşte EBA, E-Kurs kayıtları ve DYK kursları ile ilgili tüm merak edilenler...

Abone ol

EBA DYK kursları ne zaman başlayacak ve EBA kurs girişi nasıl, nereden yapılır soruları okulların açılması ile birlikte velilerin gündeminde. Peki  2018-2019 EBA DYK kurs kayıtları nasıl yapılır? Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile beraber milyonlarca öğrenci ve velileri bu sorunun cevabını merak ediyor.

DYK kursları ekim ayının ilk günü başlayacak. EBA E-Kurs kayıtları ise 23 Eylül 2018 Pazar gününe kadar devam edecek. Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) dersleri ise Ekim ayında başlayacak.

EBA GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

2018-2019 KURS BAŞVURU VE KURS TARİHLERİ
İlk Dönem Kurs Başvuru ve Kursun Başlama-Bitiş Tarihleri

Öğretmenler için Başvuru Tarihleri : 10-16 Eylül 2018

Öğrenciler için Başvuru Tarihleri: 17 - 23 Eylül 2018

Kursların başlama tarihi: 1 Ekim 2018

Kursların bitiş tarihi: 13 Ocak 2019

EBA KURS GİRİŞİ NASIL OLUR: Buradan da e-okul bilgileri seçeneğini işaretleyerek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecek. İlgili alanları doldurduktan sonra giriş yap seçeneğine basarak sistem içersine girebilirsiniz.

Sistem içinde yine e-kurs sekmesini tıkladıktan sonra karşınızda öğrenci bilgileriniz gözükecek.

Sistem üzerinde bilgilerimi güncelle seçeneğine bastıktan sonra öğrenci işlemleri menüsünden kurs tercih sekmesine tıklayarak kurs tercihleriniz yapabilirsiniz. Ders seçimi bttikten sonra kaydet seçeneğini işaretleyerek işleminizi bitirebilirsiniz.

KİMLER EBA KURSLARINA BAŞVURABİLECEK?
Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirir.

Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri), okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezlerinin birine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar

ÖNCEKİ HABERLER
Gebze-Halkalı banliyö hattında deneme sürüşleri başladı
Dev ayakkabı markası Beta konkordato ilan etti! Beta kimin?
BETA Ayakkabı kimin sahibi Taner İkiışık kimdir?
Rusya ile ABD arasında yüksek gerilim! S-400 yaptırımları aptallık
AÖF ikinci üniversite harçları ne kadar bölümlere göre harç fiyatları
AÖF kayıt tarihleri Açıköğretim kayıtları ne zaman 2018
Ekonomi öyle bir batacakmış ki! 'Dolar seksen lira da olsa'...
İBB'den okul servislerine sıkı denetim
Dinamo Zagreb-Fenerbahçe maçında çıldırtan görüntü
‘İstanbul'u Koşuyorum’ heyecanı Caddebostan'da!
Yorumlar 1 yorum