BIST 1.408
DOLAR 8,07
EURO 9,67
ALTIN 460,82
HABER /  EKONOMİ

Dev ayakkabı markası Beta konkordato ilan etti! Beta kimin?

Konkordato ilan eden firmalar listesine son olarak ayakkabı firması Beta katıldı. Beta Yönetim Kurulu başkanı Taner İkiışık yaptığı açıklamada döviz kurunun şirketi bu noktaya getirdiğini söyledi.

Abone ol

Hotiç ve Yeşil Kundura'nın ardından Beta Ayakkabı da konkordato başvurusunda bulundu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı konkordato ilanını, 'Yeniden yapılandırmış sürecini başlatmış bulunuyoruz" açıklaması ile duyurdu.

Beta'nın Türkiye'de toplam 400 çalışanı ve 50 mağazası bulunuyor. Şirket aynı zamanda Wall Street, Caterpillar, Geox, Arctica, Sebago ve Harley Davidson gibi dünyaca ünlü markaların da distribütörü konumunda.

BETA'nın sahibi Taner İkiışık açıklama yaptı: Beta Ayakkabı ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı İkiışık konkordato ilanıyla ilgili şu bilgileri verdi:
-Son dönemde piyasalarda yaşanan TL'deki değer kaybı, nakit akışı sıkışıklığı, AVM'lerde kiralamaların döviz üzerinden yapılması gibi nedenlerle şirketimiz ödemelerinde kademeli olarak sıkıntı yaşamaya başladı. Geçtiğimiz aylarda hiç kamuoyuna aksettirmediğimiz fabrikamızda gerçekleşen yangın da tüm bu gelişmeler ile birlikte bizleri zor bir döneme soktu. Bir talihsizlik sonucu yaklaşık 6 ay önce fabrikamızda gerçekleşen yangına karşın, 1 ay içinde yeni makinalar satın alarak ve gerekli düzenlemeleri yaparak müşterilerimize hiç hissettirmeden yolumuza yeniden devam ettik. Fakat artık içinde bulunduğumuz süreç, ticari faaliyetlerimizi de etkiler hale geldi.

-Piyasa koşullarına uyum sağlamak adına, mevcut ödeme yapımızda sürdürülebilir değişikliklere gitmek, bazı tedbirler almak ve yasal süreçleri devreye koymak adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma sürecini başlatmış bulunmaktayız. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz konkordato talebimiz gereğince, ilgili mahkemenin tedbir kararı aldığını açıklamak isteriz.

Dev ayakkabı markası Beta da konkordato ilan etti! Beta kimin?

BETA BİR DEĞERDİR
-Bu kapsamda piyasa şartlarına bağlı olarak başlattığımız yeniden yapılandırma sürecimizin temel amacı, müşterilerimiz, satış ve üretimini gerçekleştirdiğimiz markalar ve tedarikçilerimizin haklarını korumaktır. Bu süreç ile Beta markamız, hiç şüphesiz ki, daha sağlam ve kararlı adımlarla ilerleyecek ve ülke ekonomisine üretim, ihracat ve istihdamla değer katmaya devam edecektir.

BU GEÇİCİ BİR DURUM
-Değerli müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin sıkıntı yaşamaması amacıyla başlattığımız bu yeniden yapılandırma bilgisini tüm kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz. Geçici süreli bu durumu devletimizin de desteği ile başarı ve el birliğiyle geride bırakacağımızı, tüm bu yaşananların ardından yolumuza her zamankinden daha güçlü devam edeceğimizi ve Türk perakende sektörünün milli bir değeri olarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceğimizi tüm kamuoyuna duyurmak isteriz. Yıllardır markamızı tercih edip, yoluna Beta ile devam eden müşterilerimize önümüzdeki süreçte vereceği destekler için şimdiden teşekkürü bir borç biliriz."

Konkordato nedir ne demek Yeşil Kundura iflas haberi mi?

ÖNCEKİ HABERLER
DEAŞ Tarım Bakanı'ndan olay itiraf! DEAŞ'lılar karımı taciz etti
BETA Ayakkabı kimin sahibi Taner İkiışık kimdir?
Aşure günü cuma gününe denk gelirse ne olur kıyamet alameti
AÖF ikinci üniversite harçları ne kadar bölümlere göre harç fiyatları
Ekonomi öyle bir batacakmış ki! 'Dolar seksen lira da olsa'...
İBB'den okul servislerine sıkı denetim
Dinamo Zagreb-Fenerbahçe maçında çıldırtan görüntü
‘İstanbul'u Koşuyorum’ heyecanı Caddebostan'da!
Herkes televizyon başına! Avrupa'da derbi haftası
Aslan kazanıyor, kasasını dolduruyor!
Yorumlar 28 yorum