HABER /  GÜNCEL

e bordro mayıs 2019 maaş sorgulama e devlet girişi nasıl yapılır?

e bordro maaş sorgulama işlemleri e devlet uygulaması üzerinden yapılıyor. Binlerce memur online olarak Mayıs 2019 maaş sorgulamasını TC numarası ile yapabiliyor. Peki e-Devlet maaş bordro sorgulama nasıl yapılır?

 e bordro maaş sorgulama işlemleri e devlet üzerinden online olarak yapılıyor. Binlerce memur ayın 15'inde mayıs ayı maaşları alacak. Peki e devlet üzerinden e bordro maaş sorgulaması nasıl yapılacak? e bordro sorgulama işlemini sadece 657'li memurlar yapabilecek. 4/c, sözleşmeli ya da özel sektörlerde çalışanlar e devlet üzerinden e borsro sorgulama işlemi yapamayacak. 

E DEVLET MAAŞ SORGULAMA NASIL YAPILIR: E Devlet sistemi içerisinde yer alan e bordro uygulaması sayesinde maaş bordroları internet üzerinden sorgulanabilmektedir. Ancak bu hizmetten sadece devlet memurları yararlanabilmektedir. Özel sektörde çalışanlar ve 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz. E bordro maaş sorgulama ile ilgili yapılması gerekenler şu şekildedir:

1. www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan “Sisteme Giriş” butonuna tıklayın.

2. Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.

3. Eğer e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak isterseniz ise; belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın. Ardından altı taraftakiler alan “Sisteme Giriş Yap” butonunu kullanın.

4. Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin.

5. e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.

6. İsterseniz maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan “Yazdır” butonu yardımıyla yazdırabilirsiniz.

ÖNCEKİ HABERLER
Ali Tandoğan'dan Erkan Zengin'e ağır sözler
Mantar zehirlenmelerine dikkat!
Oruçluyken uykuda boşalmak orucu bozar mı Diyanet ne diyor?
Beşiktaş'ta yolcular belli oluyor
Eczacılık Günü nedir önemi kısa 14 Mayıs Eczacılık günü kutlama mesajları
İstanbul merkezli FETÖ operasyonu! 41 polis hakkında gözaltı
Yorumlar