BIST 1.547
DOLAR 7,57
EURO 8,99
ALTIN 412,90
HABER /  YEREL

Düzce'de gören şaşkına döndü! Mezarcı iş yerine bu yazıyı astı

Demirören Haber Ajansı

DÜZCE’de mermer ustası Ömer Faruk Hakseven, koronavirüs nedeniyle işlerinin artması sonucu yeni eleman alırken, iş yerine, "Maskenizi takın, mesafenizi koruyun. Bu işin şakası yok. Bize daha fazla iş çıkarmayın" yazılı uyarı levhaları astı.

Abone ol

Tüm dünyayı etkisi altına alarak ölümlere neden olan koronavirüs salgını Düzce’de de ölümlere neden oldu. Koronavirüs salgını öncesi yaşanan normal ölümlere salgın dönemindeki ölümler de eklenince mermer mezar atölyelerinin de işleri artış gösterdi. Kentte mermer mezar, mermer tezgahlar yapan Ömer Faruk Hakseven, koronavirüs nedeniyle artan ölümlere bağlı olarak işleri artınca yeni elaman aldı.

Hakseven yaşanan koronavirüs ölümlerinden duyduğu rahatsızlık nedeniyle iş yerinin birçok yerine müşterilerinin de görmesi için, "Maskenizi takın, mesafenizi koruyun. Bu işin şakası yok. Bize daha fazla iş çıkarmayın” yazılı uyarı levhaları astı.


"İşlerimiz ciddi oranda arttı"
Hakseven, daha önce 6 olan elaman sayısını iş yoğunluğu nedeniyle 10’a çıkardı. Ölümlerin kendilerini üzdüğünü belirten Hakseven, "Koronavirüs salgını döneminde bizim işlerimiz çoğaldı. Özellikle mezar işleri arttı. İşlerimiz ciddi oranda arttı. Korona öncesi haftada 1 ya da 2 mezar işi çıkıyordu. Şu anda haftada 7-8 mezar işi çıkmaya başladı. İş yoğunluğundan dolayı yeni elemanlar aldık. Elemana ihtiyaç duyduk. Ancak bu bizi rahatsız eden bir durum. Dükkanımıza maskenizi takın, mesafenizi koruyun, bu işin şakası yok. Bize iş çıkarmayın gibi uyarı levhaları astık. Önlem almaya çalışıyoruz” dedi. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Aydın'da yorgancıya götürülen yorgandan servet çıktı! Görünce şaşkına döndü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
BİM açılış saati kaçta ne zaman kapanıyor?
Borsa yatırımcısını 2021’de neler bekliyor?
A101 ne zaman açılıyor saat kaçta açılır?
2020 KPSS-Ortaöğretim sonuçları açıklandı
Diego Perotti'den Fenerbahçe'ye kötü haber
Ülke sayısı 7'ye çıktı! İngiltere'de ortaya çıkan mutasyon virüse Singapur'da da rastlandı
Kadıköy'de gören bir daha baktı! Kimse anlam veremedi
CHP'nin 'çöpten ekmek topluyor' dediği Trabzonlu kadından sert tepki
Yeni ekonomik tedbirler paketi hayata geçti! Erdoğan imza attı
Galatasaray Aytaç Kara transferinde sona yaklaştı
Yorumlar