BIST 2.526
DOLAR 16,71
EURO 17,70
ALTIN 985,61
HABER /  GÜNCEL

Dünya Kupası Maçları, Maç Programı, Gruplar (2014 Brezilya)

Dünya Kupası maçları hangi kanalda? Dünya Kupası maçları sonuçları, Dünya Kupası maçları oyna, Dünya Kupası maçları özetleri, Dünya Kupası maçları fikstürü...

Abone ol

2014 FIFA Dünya Kupası, evsahibi Brezilya ile Hırvatistan arasında yapılan açılış maçıyla başladı. 

Toplam 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 13 Temmuz Pazar günü Rio de Janeiro'da oynanacak final maçıyla sona erecek.

64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta 4'er takım mücadele edecek. Toplam 12 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak. 1402606365-40.20140613155832.jpg

Brezilya ile saat farkı nedeniyle turnuvada Türk futbolseverlerin en geç izleyeceği maç Fildişi Sahili ile Japonya arasındaki karşılaşma olacak.
 
15 Haziran'da Recife kentinde yapılacak karşılaşmanın başlama saati TSİ 04.00. Kupada grup maçları 26 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselecek. 
 
SİZCE DÜNYA KUPASI'NI HANGİ TAKIM KAZANIR-TIKLA OY VER 

- 2. tur 28 Haziran'da başlıyor 

Toplam 16 takımın mücadele edeceği 2. tur maçları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.

İkinci tur karşılaşmaları 28, 29, 30 Haziran ve 1 Temmuz'da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki sırasında yer alan takımlarıyla çapraz eşleşecek. 

Rakiplerini eleyen takımlar 4 ve 5 Temmuz'da çeyrek final maçlarına çıkacak. 8 ve 9 Temmuz'da oynanacak yarı final maçlarının ardından üçüncülük maçı 12 Temmuz'da Brasilia'da, final ise 13 Temmuz'da Rio de Janeiro'da yapılacak.

- Grup maçlarının fikstürü
Dünya Kupası'nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:

A Grubu:

Maç no Tarih Saat (TSİ) Yer    
1 12 Haziran 23.00 Sao Paulo  Brezilya Hırvatistan
2 13 Haziran 19.00 Natal  Meksika Kamerun
17 17 Haziran 22.00 Fortaleza  Brezilya Meksika
18 19 Haziran 01.00 Manaus  Kamerun Hırvatistan
33 23 Haziran 23.00 Brasilia  Kamerun Brezilya
34 23 Haziran 23.00 Recife  Hırvatistan Meksika
B Grubu
3 13 Haziran 22.00 Salvador İspanya Hollanda
4 14 Haziran 01.00 Cuiaba  Şili Avustralya
19 18 Haziran 22.00 Rio De Janeiro  İspanya Şili
20 18 Haziran 19.00 Porto Alegre  Avustralya Hollanda
35 23 Haziran 19.00 Curitiba  Avustralya İspanya
36 23 Haziran 19.00 Sao Paulo  Hollanda Şili
C Grubu
5 14 Haziran 19.00 Belo Horizonte  Kolombiya Yunanistan
6 15 Haziran 04.00 Recife  Fildişi Sahili Japonya
21 19 Haziran 19.00 Brasilia  Kolombiya Fildişi Sahili
22 20 Haziran 01.00 Natal  Japonya Yunanistan
37 24 Haziran 23.00 Cuiaba  Japonya Kolombiya
38 24 Haziran 23.00 Fortaleza  Yunanistan Fildişi Sahili
D Grubu
7 14 Haziran 22.00 Fortaleza  Uruguay Kosta Rika
8 15 Haziran 01.00 Manaus  İngiltere İtalya
23 19 Haziran 22.00 Sao Paulo  Uruguay İngiltere
24 20 Haziran 19.00 Recife  İtalya Kosta Rika
39 24 Haziran 19.00 Natal  İtalya Uruguay
40 24 Haziran 19.00 Belo Horizonte  Kosta Rika İngiltere
E Grubu
9 15 Haziran 19.00 Brasilia  İsviçre Ekvador
10 15 Haziran 22.00 Porto Alegre  Fransa Honduras
25 20 Haziran 22.00 Salvador İsviçre Fransa
26 21 Haziran 01.00 Curitiba  Honduras Ekvador
41 25 Haziran  23.00 Manaus  Honduras İsviçre
42 25 Haziran 23.00 Rio De Janeiro  Ekvador Fransa
F Grubu
11 16 Haziran 01.00 Rio De Janeiro  Arjantin Bosna Hersek
12 16 Haziran 22.00 Curitiba  İran Nijerya
27 21 Haziran  19.00 Belo Horizonte  Arjantin İran
28 22 Haziran 01.00 Cuiaba  Nijerya Bosna Hersek
43 25 Haziran 19.00 Porto Alegre  Nijerya Arjantin
44 25 Haziran 19.00 Salvador Bosna Hersek İran
G Grubu
13 16 Haziran 19.00 Salvador Almanya Portekiz
14 17 Haziran 01.00 Natal  Gana ABD
29 21 Haziran 22.00 Fortaleza  Almanya Gana
30 23 Haziran 01.00 Manaus  ABD Portekiz
45 26 Haziran 19.00 Recife  ABD Almanya
46 26 Haziran 19.00 Brasilia  Portekiz Gana
H Grubu
15 17 Haziran 19.00 Belo Horizonte  Belçika Cezayir
16 18 Haziran  01.00 Cuiaba  Rusya Güney Kore
31 22 Haziran 19.00 Rio De Janeiro  Belçika Rusya
32 22 Haziran 22.00 Porto Alegre  Güney Kore Cezayir
47 26 Haziran 23.00 Sao Paulo  Güney Kore Belçika
48 26 Haziran 23.00 Curitiba  Cezayir Rusya

- Son 16 turu
Son 16 turuna gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler çıkacak ve çapraz olarak eşleşecek.

Bu turdaki maç programı ise şöyle:

49 28 Haziran 19.00 Belo Horizonte A Grubu 1 B Grubu 2
50 28 Haziran 23.00 Rio De Janeiro C Grubu 1 D Grubu 2
51 29 Haziran 19.00 Fortaleza B Grubu 1 A Grubu 2
52 29 Haziran 23.00 Recife D Grubu 1  C Grubu 2
53 30 Haziran 19.00 Brasilia E Grubu 1 F Grubu 2
54 30 Haziran 23.00 Porto Alegre G Grubu 1 H Grubu 2
55 1 Temmuz 19.00 Sao Paulo F Grubu 1 E Grubu 2
56 1 Temmuz  23.00 Salvador H Grubu 1 G Grubu 2

- Çeyrek final maçları
Son 16'da rakiplerini yenerek tur atlayan 8 takım çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.

Çeyrek final maçlarının programı şöyle:

57 4 Temmuz 23.00 Fortaleza 49. maçın galibi 50. maçın galibi
58 4 Temmuz 19.00 Rio De Janeiro 53. maçın galibi 54. maçın galibi
59 5 Temmuz 23.00 Salvador 51. maçın galibi 52. maçın galibi
60 5 Temmuz 19.00 Brasilia 55. maçın galibi 56. maçın galibi

- Yarı final
Kupada yarı finalin programı da şöyle:

61 8 Temmuz 23.00 Belo Horizonte 57. maçın galibi 58. maçın galibi
62 9 Temmuz 23.00 Sao Paulo 59. maçın galibi 60. maçın galibi

- Üçüncülük maçı ve final
Dünya Kupası'nda üçüncülük maçı ve finalin programı ise şöyle:

63 12 Temmuz 23.00 Brasilia 61. maçın kaybedeni 62. maçın kaybedeni
64 13 Temmuz 22.00 Rio De Janeiro 61. maçın kazananı 62. maçın kazananı
ÖNCEKİ HABERLER
En acı karne günü
En acı karne günü
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?
Baykal aday olacak mı ?
Baykal aday olacak mı ?
Rehinenin yeğeni konuştu
Rehinenin yeğeni konuştu
LYS soruları açıklanacak mı? Gözler ÖSYM'de
LYS soruları açıklanacak mı? Gözler ÖSYM'de
Tuncel ve Demirtaş’a tehdide hapis cezası
Tuncel ve Demirtaş’a tehdide hapis cezası
Berkin Elvan’ın ailesinden karne eylemi
Berkin Elvan’ın ailesinden karne eylemi
'Irak çöküşün eşiğinde'
'Irak çöküşün eşiğinde'
Tereyağından kıl çeker gibi bitirmenin derdindeyiz
Tereyağından kıl çeker gibi bitirmenin derdindeyiz
Görmez’den ailelere çağrı
Görmez’den ailelere çağrı