BIST 8.087
DOLAR 28,92
EURO 31,36
ALTIN 1.887,50
HABER /  POLİTİKA

DPnin kasasında ne var?

Süleyman Soylu ile birlikte yeniden yapılanmaya giden DP'nin parti kasasında ne kadar para var?

Abone ol

Demokrat Partinin (DP) kasasında 9.2 milyon YTL bulunduğu bildirildi.

DP'nin internet sitesinde açıklanan rakamlara göre, partinin kasasında 15 Mart tarihi itibarıyla 9 milyon 188 bin 585 YTL bulunuyor.

Genel Başkan Süleyman Soylu'nun yönetimi devraldığı 6 Ocak 2008 tarihinde kasada 9 milyon 509 bin 139 YTL bulunduğu, bu süre içinde, önceki yönetimden kalan 320 bin 553 YTL'lik borç ve ödeme yapıldığı bildirildi.

DP yönetiminin şeffaflık ilkesi çerçevesinde periyodik olarak parti hesaplarını internetten duyurmaya devam edeceği belirtildi.

DP, 22 Temmuz seçimlerinin ardından hazine yardımından yoksun kalmıştı. Parti genel merkezini, ''akıllı bina'' olarak tasarlanacak Akay Caddesi'nde il başkanlığı binasına taşıyarak kiradan kurtulmayı hedefleyen DP yönetimi, tasarruf çerçevesinde bazı adımlar atmaya devam ediyor.

Ekonomik ömrünü doldurmuş araçları satarak 680 bin YTL'nin üzerinde bir parayı kasasına koymaya hazırlanan DP, ulaştırma filosunu da araç kiralama yöntemiyle yeniliyor.

Öte yandan, 22 Temmuz seçimleri sonrasında çıkışı verilen personel ile çalışmaya devam edileceği bildirildi.

Yönetim, uzun süredir zam alamayan personeli ekonomik olarak rahatlatmak için maaşlarda yüzde 10'un üzerinde bir zam yapmayı öngörüyor.