HABER /  POLİTİKA

DP'den komplo iddialarına cevap

Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, CHP'den milletvekili seçilen ergenekon sanıklarının DP'ye geçeceği iddiasına yanıt verdi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "CHP'den ayrılacak bir grup milletvekilinin Demokrat Parti'ye katılacağı" iddialarına ilişkin, "Bizim komplo teorileriyle, dedikodularla işimiz yok" dedi.

Zeybek, yaptığı yazılı açıklamada, "CHP'den ayrılacak bir grup milletvekilinin Demokrat Parti'ye katılacağı" yönendeki iddialara yanıt verdi. Zeybek, açıklamasında, "Bu dedikoduların, bir aslı var, bir de astarı var. Aslı CHP'de. Astarı da sayın Başbakan'dan kaynaklanıyor. Sayın Başbakan, seçim kampanyasında bize yönelik bir söylem olarak, 'Sayın Demirel'in CHP;ye destek verdiği, oraya milletvekili verdiği' şeklindeki bir düzmece haberi ısrarla yaydı. Sayın Demirel bunun doğru olmadığını söyledi. Demirel kendi partisinin Demokrat Parti olduğunu, Demokrat Parti'yi desteklediğini söyledi" ifadelerine yer verdi.

BİZİM KULAĞIMIZA GELDİ

"CHP'de her zaman olduğu gibi kazan kaynıyor, CHP için bir şeyler pişiriliyor" iddiasında bulunan Zeybek, "Daha çok muhalif milletvekilleri, CHP yönetimini ve CHP'yi yıpratmak için böyle bir şeyler söylüyorlar. Böyle bir şey bizim kulağımıza da dedikodu olarak geldi" görüşünü savundu. Zeybek, şunları kaydetti:

"Ayrıca, Demokrat Parti diye bir parti var. Bunun Genel Başkanı da 5 ay önce seçilmiş Namık Kemal Zeybek'tir. Daha 2,5 yıllık bir süresi vardır. Yeni gelmiş bir Genel Başkandır ve çökertilmiş olan Demokrat Parti'yi teşkilatla birlikte diriltmiş, ayağa kaldırmış, Türkiye'nin gündemine sokmuş ama bu kısa süre içerisinde ve ortam dolayısıyla oya dönüşmemiştir. Doğrudur ama eninde sonunda bu ilgi, bu sevgi mutlaka oya dönüşecektir. Biz yolumuza devam ediyoruz. Dolayısıyla böyle komplolarla, teorilerle işimiz yok. Ben Sayın Demirel'in de böyle işler içinde olmadığını biliyorum. Çünkü ben bir şey söylediğim zaman bunun doğru olduğunu zaten beni tanıyanlar ve kamuoyu bilir. Demokrat Parti'ye gelenler olacaktır. Ama bu konu tamamen bir düzmecedir, gerçekle hiçbir ilgisi yoktur."

ÖNCEKİ HABERLER
Grup seks partisine polis baskını!
Parası mevduatta olanlar dikkat!
Hüseyin Çelik'ten 'barış çağrısı'
Ford bin kişiyi işe alacak
Mevduatlar yatırımlardan ayrılıyor
2020 Kurban bayramı hangi ay başlıyor?
Yorumlar 1 yorum