BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  SAĞLIK

Dövme sildirme yöntemleri nelerdir?

Siz de yaptırdığınız dövmelerden pişmansanız elmaelma.com'un derlediği bu haber sayesinde dövme sildirme işlemi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Abone ol

Kalıcı dövme nasıl sildirilir, dövme sildirme işlemi nasıl uygulanır, dövme sildirme işlemi sonrası ciltte kalıcı hasar olur mu, dövme sildirme sonrası neler yapmak gerekir? Gençlikte yaptığırdığınız dövmelerden bir süre sonra sıkalbilir ya da pişman olabilirsiniz. Ömür boyu bedeninizde taşımak istemediğiniz dövmeleri sildirmek elmaelma.com'un derlediği  Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr.Yelda Bice'nin açıklamalarına kulak verin!

DÖVMENİN PROFESYONEL YAPILIP YAPILMADIĞINA BAKILIYOR

Gençliğin erken dönemlerinde yapılan dövmelerden sıkılıp pişman olunabileceğini vurgulayan Dr. Yelda Bice, “Yapılan dövmeler istediğimiz gibi olmayabilir veya yaşımız ilerledikçe dövmelerimizden sıkılabiliriz. Bazen de havai fişek, şarapnel gibi patlayıcı maddeler ve kurşun kalem gibi nesnelerle travmatik dövmeler oluşabilir. Böyle durumlarda dövme silme işlemleri uygulanır. Dövme silme işleminden önce bazı noktaların değerlendirilmesi gerekmektedir”dedi.Öncelikle dövmenin amatör mü yoksa profesyonel olarak mı yapıldığına bakılması gerektiğini belirten Bice, “ Profesyonel dövmeler derideki derin yerleşimleri ve çok renkli olmalarıyla silinmeleri daha zor olabilen dövmelerdir.

DERİ VE DÖVMENİN RENGİNE BAKILIYOR

Bunun dışında deri rengi, dövmenin renkleri, dövmenin vücuttaki yeri ve kullanılan boya maddesi beraberce değerlendirilerek dövmenin tamamen silinip silinemeyeceği hakkında bir fikir yürütülebilir. Bazen seansların tamamlanması sonrası bir bulanıklık kalabilir” diye konuştu.

DÖVME SİLDİRME İŞLEMİ SONRASI NELER YAPMAK GEREKİR? 

Dövme sildirme işlemi ile ilgili uygulanması gereken yöntemleri de paylaşan Dr. Yelda Bice, “Dövme silme işleminde altın stardart uygulaması olan Q anahtarlı lazerle dövme silme uygulamalarıdır. Dövmenin rengine göre 532 nm, 660 nm veya 1064 nm gibi çeşitli dalga boylu ışınlarla ortalama 3-4 haftada bir seanslar işlem yapılır. Seans öncesi fraksiyonel ablatif lazerle dövme bölgesi taranabilir, böylece ışınların hem dövmeye ulaşması kolaylaşır hem de doku iyileşmesi hızlandırılır. Seans sayısı cilt tipine ve dövme uygulamasına göre değişiklik göstermektedir.Uygulama sonrası küçük kanama odaklarının oluşması normaldir. İşlem sonrasında bölgenin güneşten korunması da gerekmektedir” dedi.

Kaynak: elmaelma.com

ÖNCEKİ HABERLER
Bugün son gün 5 bin 298 işçi alınacak iş kura hemen başvurun
Büyük kalçalı kadınlar daha sağlıklı!
İki dakikada uykuya dalma yöntemleri nelerdir?
Gün gün bedelli askerlik programı nöbet var mı?
Himalaya tuzu tüketerek unutkanlıktan kurtulun!
Polis otobüsü devrildi! Çok sayıda yaralı var
İstanbul müziğe bu konserlerle doyacak! 'Müzik Haftası' başlıyor!
Derneklerden sorumlu PKK'lı havalimanında yakalandı!
Bitkisel tüy dökme yöntemleri
Jandarma'dan dev operasyon: Gaziantep'te ele geçirildi!
Yorumlar