BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,04
ALTIN 442,00
HABER /  GÜNCEL

Doktor ve hasta yakını birbirine girdi

İstanbul Kartal'da bir sağlık ocağında istenilen ilacı yazmayan doktor ile hasta yakını kavga etti. Taraflar birbirlerinden şikayetçi olurken hasta yakınına sağlık ocağına 500 metre yaklaşmama cezası verildi.

Abone ol

İSTANBUL'da aile hekimi kendisinden ilaç yazmasını isteyen hasta yakınıyla tartıştı. Hasta yakınının eşinin de karıştığı kavgada taraflar birbirlerinden şikayetçi olurken, yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kartal Hürriyet Mahallesi’nde bulunan bir sağlık ocağında geçtiğimiz Nisan ayında iddiaya göre, A.D. isimli doktor ile hasta yakını Fatih B. arasında birbirlerine hakaret etmeleri sebebiyle tartışma yaşandı.

Hasta yakını uzun süre doktorun üzerine yürüdü. Doktor ellerini kaldırarak hasta yakınından uzaklaşmasını istedi. Tartışmanın daha da büyümesiyle hasta yakını doktora yumruk attı. Bunun üzerine doktor da hasta yakınına yumruklarla karşılık verdi.

Kavga nedeniyle ortalık savaş alanına döndü. Bazı sağlık çalışanlarının ellerinde sopalarla kavgaya müdahale ettiği görüldü. Sağlık ocağındaki diğer kişilerin araya girmesiyle kavga son buldu. Kavgaya karışan taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.

"Senin karın tam bir edepsiz"

Doktorla tartışan hasta yakını Fatih B., “Eşim hasta olan çocuğuma eczaneye ilaç almaya gidiyor, eczacılar "Bu ilacı raftan doktor reçetesi olmadan indiremeyiz, aile hekimi bunu" yazsın diyorlar. Eşim aile hekimine gidip çocuğun ilaca ihtiyacı olduğunu söylüyor. Doktor da ‘Ben bu ilacı yazmam, hangi doktora gidiyorsanız gidin’ diyor. Eşim de ‘Bu saatten sonra nereye gideyim’ diyor. Eşime tabir-i caizse edepsiz ahlaksız gibi laflarla dışarı kovuyor. Eşim de buna tepki gösteriyor.

Eşim arayınca yakındaydım geldim. Doktorun kapısını çalıp içeri girdim. ‘Hocam eşime söylediğiniz lafı bana da söyler misiniz’ dedim, ellerini masaya vurarak ‘Senin karın tam bir edepsiz’ ifadelerinde bulundu. Ben bunun üstüne tartışmaya başladım. İfadesinde hakaret ve darp ettiğimi söylemiş. Kendisinin yaptığı olayları bizim üstümüze yıkmış şekilde ifade vermiş. Odadan çıkınca da tartışma devam etti. Ben birkaç defa eline vurdum sonra birbirimize girdik. Sorun adliyeye intikal etti.

Sağlık ocağından 500 metre uzaklaştırma kararı aldım ve denetimli serbestlikle serbest bırakıldım. Benim isteğim bundan sonra kimse bu doktor yüzünden mağdur olmasın. Bildiğim kaç kişi doktorun konuşmaları, tavırları yüzünden hekimini değiştirdi” dedi.

Doktor açıklama yapmadı

Öte yandan, doktor ise konuyla ilgili bilgi almak isteyen gazetecilere açıklama yapmayacağını söyledi.

Sağlık ocağında yaşanan kavga anları ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Salça bidonundan çıktı! Polisleri hayrete düşürdü
Muğla'da korkutan deprem
Seydişehir'de uluslararası alüminyum konferansı
Sırbistan Cumhurbaşkanı, resmi karşılamada Hidayet Türkoğlu ile boy ölçüştü
Enginyurt önce küfür etti sonra özür diledi!
Bakan Çavuşoğlu: Cezayir'in istikrarı Türkiye için de çok önemli
Irak'ta internet erişimi yeniden kesildi
Galatasaray'da Steven Nzonzi depremi
Ahmet Davutoğlu ile görüşen Ufuk Uras partisinden istifa etti
Almanya'da ABD savaş uçağı düştü
Yorumlar 4 yorum