BIST 9.374
DOLAR 31,04
EURO 33,62
ALTIN 2.032,57
HABER /  GÜNCEL

Diyarbakır'da teröristler otobüs yaktı

DBP'nin isyanı andıran çağrısına Diyarbakır'dan cevap gecikmedi. Yüzleri maskeli bir grup, barikat kurdu, kimlik kontrolü yaptı, ardından da içerisinde yolcuların bulunduğu bir belediye otobüsünü ateşe verdi.

Abone ol

DBP'nin Ankara'daki terör saldırısı sonrası yaptığı çağrı, Diyarbakır'da saldırıya dönüştü. Bağlar'da sokağa çıkan ve molotof atan maskeli bir grup, içerisinde yolcuların da bulunduğu bir otobüsü ateşe verdi.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yüzleri maskeli bir grup, içerisinde yolcuların da bulunduğu bir otobüsü molotof bombası atarak yaktı. Yolcuların ve şoförün canını zor kurtardığı olayda otobüs kullanılamaz hale geldi.

BARİKAT KURUP ÜST ARAMASI YAPTILAR

Edinilen bilgilere göre olay, merkeze bağlı Bağlar ilçesi Sento Caddesi’nde meydana geldi. Yüzleri maskeli bir grup caddeye barikat kurdu. Grup, yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü ve üst araması yaptı. Araçların geçişine izin vermeyen grup, daha sonra yolu tamamıyla kapattı.

BELEDİYE OTOBÜSÜNÜ YAKTILAR

Burada Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğu öğrenilen bir yolcu otobüsünü durdurarak yolcuları aşağı indiren grup, daha sonra molotof bombası atarak otobüsü yaktı. Yolcuların sağa sola kaçıştığı olayda otobüs alev topuna döndü. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polisin müdahalesi ile grup dağıldı. Yol güvenliği alan polis, daha sonra itfaiye ekiplerine haber verdi. Alev topuna dönen otobüs, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Olayda yanan belediye otobüsü kullanılamaz hale geldi.