BIST 1.461
DOLAR 8,38
EURO 10,15
ALTIN 502,92
HABER /  GÜNCEL

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'den 1 Mayıs açıklaması

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB)  1 Mayıs kutlamalarına ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi.

Abone ol

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 1 Mayıs programına ilişkin açıklama yaptı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "Ülkenin dört bir yanında yine pandemi koşulları da dikkate alınarak en yaygın biçimde işyerlerinde 1 Mayıs kutlamalarını ve alanlarda basın açıklamalarımızı gerçekleştireceğiz" dedi.

Basın açıklamasında konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu şunları kaydetti:

 'Her yer 1 Mayıs' diyecek, mümkün olduğunca yaygın bir biçimde işyerlerinin önlerinde ve meydanlarda olacağız.  30 Nisan'da İstanbul Taksim'deki Kazancı Yokuşu'nda her sene gerçekleştirdiğimiz anma etkinliğinde buluşacak, 1 Mayıs 1977 katliamında yitirdiğimiz canları anacak, tüm anma programlarımızı pandemi koşullarına uygun biçimde planlayacağız.

Aynı gün ülkenin dört bir yanında yine pandemi koşulları da dikkate alınarak en yaygın biçimde işyerlerinde 1 Mayıs kutlamalarını ve alanlarda basın açıklamalarımızı gerçekleştireceğiz. 1 Mayıs günü de çalışmakta olan emekçileri işyerlerinde, çalışmayan milyonları da evlerinde, balkonlarında, sokaklarında, sosyal medyada 1 Mayıs coşkusunu çeşitli biçimlerde büyütmeye çağıracağız" dedi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Almanya'da Merkel'in yerine geçecek isim belli oldu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş: İhracatın artması için çalışacağız
23 Nisan sokağa çıkma yasağı genelgesi yayımlandı mı?
Nutuk dağıtımı engeline MEB'den soruşturma
Kadıköy'de bakıcılık yaptığı kadına terlik fırlatmıştı! Terlik silahtan sayıldı, hapsi isteniyor
Brooklyn Nets'ten kritik galibiyet
İTO'ya bağlı fırıncılar ekmeğe zam yapmaya hazırlanıyor! 240 gramlık ekmek 2 TL'den satılacak
Kabine toplantısı tarihi ne zaman son bilgi sızdı iddiası
İstanbul için ürperten sözler: Bütün özellikleri değişecek
Yorumlar