HABER /  GÜNCEL

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Gerginlikten dolayı endişe duyuyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pakistan ile Hindistan arasındaki gerilimle ilgili, "Gerginlikten dolayı endişe duyuyoruz. Gerginliği tırmandıracak adımlardan kaçınılmalı. Türkiye olarak problemlerin çözümüne katkı yapma arzusundayız Bunu Pakistan'a da bu sabah ilettik." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündemdeki konular hakkında değerlendirmede bulundu. Hindistan ile Pakistan arasındaki gerilimden Türkiye'nin endişe duyfuüunu belirten Bakan Çavuşoğlu, "Gerginliği tırmandıracak adımlardan kaçınılmalı. Türkiye olarak problemlerin çözümüne katkı yapma arzusundayız Bunu Pakistan'a da bu sabah ilettik. Keşmir sorunu bir an önce çözülmeli." ifadelerini kullandı.

"Keşmir'le Sınırlı Kalması Mümkün Değil" 

Afganistan'ın bu gerginlikten etkilenmemesi gerektiğine de dikkat çeken Çavuşoğlu, "Afganistan zaten birçok zorluk çekiyor, iki komşu arasındaki gerginlikten etkilenmemesi gerekiyor. Hindistan tarafından herhangi bir bilgilendirme olmadı. Hindistan'la görüşmeye açığız. Pakistan-Hindistan arasındaki gerginlik Afganistan sürecine de bazen etki yapıyor. Keşmir'le sınırlı kalması mümkün değil." dedi. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Keşmir nerede haritasına bakın! Prens parayla Hindistan'a satmış Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Regaib Kandili nedir Regaib Kandili namazı ne zaman kılınır duaları
Engelli maaş ödemesi Mart ayında ne zaman ödenecek-ödeme takvimi
Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan farklı partiler kuruyor
Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'tan dijital ticarete vergi açıklaması
Adana'da Breaking Bad gerçek oldu
Hastane randevusu alma MHRS ekranı nasıl kayıt olunur?
Yorumlar