BIST 1.557
DOLAR 7,48
EURO 9,04
ALTIN 441,90
HABER /  GÜNCEL

Ali Koç'u dolandıran şüpheli hakim karşısına çıkacak

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve bazı iş adamlarının da aralarında bulunduğu 9 kişiyi, dolandıran çeteye ilişin şüpheliye dava açıldı.

Abone ol

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve bazı iş adamlarının da aralarında bulunduğu 9 kişiyi, kendisini Cumhurbaşkanlığı genel sekreteri, Başbakan yardımcısı ve milletvekili olarak tanıtıp yardım topladıklarını söyleyen dolandırıcılara dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un da aralarında bulunduğu 6 kişi müşteki, 3 kişi de mağdur olarak yer aldı. 

Kendilerine makam dağıtmışlar
İddianamede, şüpheli S.Y.’nin, 2015 yılı içerisinde farklı numaralı hatlarla iş adamları, şirket yöneticisi ve sekreterleriyle irtibata geçerek kendisini dönemin Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fatih Kasırga, Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan, milletvekilleri Osman Ören, Cengiz Yavilioğlu, Muzaffer Aslan ve Atatürkçü Düşünce Derneği yetkilisi olarak tanıttığı ve ihtiyaç sahibi kişilere yardım topladıklarını söyleyerek para talep ettiği anlatıldı. 

Mağdur ve müştekilerin ise belirli miktardaki paraları şüpheli S.Y. ve olaydan sonra ölen annesi F.Y.’nin adına kayıtlı banka hesaplarına yatırdıkları kaydedildi. 

Ali Koç 10 bin lira göndermiş
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç tarafından hesaplarına 10 bin lira gönderildiği kaydedilirken, iş adamlarının da aralarında bulunduğu 8 kişi tarafından ise hesaplarına toplamda 26 bin 500 lira gönderildiği vurgulandı. 

Suçlamaları kabul etmedi 
UYAP üzerinden yapılan kontrolde, şüpheli S.Y.’nin benzer eylemleri nedeniyle hakkında kesinleşmiş ve sürmekte olan yargılamalar ile soruşturmalar bulunduğu, şüphelinin ise suçu işlemediği yönünde kendisini savunmaya yönelik ifade verdiği kaydedildi. 

90 yıl kadar hapsi istendi 
Şüpheli S.Y. hakkında 9 müşteki ve mağdura yönelik ayrı ayrı “nitelikli dolandırıcılık” suçundan toplamda 27 yıldan 90 yıla kadar hapis cezası istendi. Şüpheli, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. 

ÖNCEKİ HABERLER
İkinci cemre düştü mü 2019 cemre düşme sırası nasıl?
Kavurma ve tarhanada katkı maddesine son
65 yaş aylığı ödemesi mart ayında kimler yaşlılık maaşı alacak?
Mısır'da yangın: 24 kişi öldü, 50 kişi yaralandı
Bakan Kurum'dan flaş açıklama! O yapılar imar barışına girmeyecek
TikTok'tan kısa süre içinde tarihi başarı
Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım sonuçları İŞKUR TC ile sorgulama
Balat'ta üç katlı binada çökme paniği! Sokak giriş çıkışlara kapatıldı
Ocakta da harcalar kredi kartından yapıldı
Jess Molho nereli kaç yaşında eşi Zeynep Molho ve çocukları kimdir?
Yorumlar 1 yorum