BIST 1.449
DOLAR 8,37
EURO 10,19
ALTIN 497,19
HABER /  GÜNCEL

Ders çalışmayan oğlunun kafasına sıktı

Adanalı baba Sultan Ersoy , “Çalış, yaramazlık yapma” diye oğlunu korkutmak için kafasına silah dayadı.

Abone ol

Baba Sultan Ersoy (43), ilköğretim 3. sınıfta okuyan Sabri’yle konuşurken eline ruhsatsız tabancasını alıp “İyi çalış, yaramazlık yapma” dedi. Silah ateş aldı ve Sabri, başına gelen tek mermiyle kanlar içinde yığıldı. Baba önce tutuklandı, 22 günde bırakıldı.

OLAYI KIZI ANLATTI

Baba, “Abdest almak için montumu çıkarırken tabanca ateş aldı” diye kendini savundu. Ancak 16 yaşındaki kızı, “Babam ders çalışması için kardeşime tabancasını doğrulttu, o sırada patladı” dedi. Genç kız sonra ifadesini değiştirdi.

Adana’da, oğlu Sabri Ersoy’u (9) ders çalışmadığı gerekçesiyle tabancayla korkutmak isterken kazayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan baba Sultan Ersoy (43) hakkında, 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

‘MONTA TAKILDI’

Savcının hazırladığı iddianamede, Ersoy’un oğlunu ders çalışırken “kazayla” nasılöldürdüğü şöyle anlatıldı: “Sultan Ersoy, yerde oturan oğlu Sabri’yi derslerine iyi çalışması ve yaramazlık yapmaması konusunda uyardı. Daha sonra, belinden çıkardığı ruhsatsız tabancayı oğlu Sabri’ye doğrultup salladı. Bu sırada tabanca bir el ateş aldı. Kurşun Sabri’nin kafasına isabet etti...” 14 Şubat’ta tutuklanan ancak 8Mart’ta tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan yani 22 gün hapiste kalan Sultan Ersoy ise kendini şöyle savundu: “Üzerimde 40 bin TL’ye yakın para olduğu için tabancayı yanıma aldım. Abdest almak için montumu çıkartıyordum. Tabanca montuma takılıp ateş aldı...”

İFADE DEĞİŞTİRDİ

Sabri’nin ablası Emine Ersoy (16) ise polise ilk önce “Babam ders çalışması için tabancasını kardeşime doğrulttu; o sırada tabanca ateş aldı” demişti. Ancak genç kız ifadesini “Olay anında balkondaydım, yalnızca silah sesi duydum” diye değiştirdi. Sultan Ersoy hakkında “bilinçli taksirle ölüme neden olmak, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma ile suç delillerini yok etmek, gizleme ve değiştirme” suçlarından 9 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Suç aleti ruhsatsız tabancayı sakladığı öne sürülen Sabri’nin ağabeyi Muhittin Ersoy (24) için de 5 yıl hapis cezası istendi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Demir'e protesto şoku!
Piyasalardan sabah raporu
Ergenekon savcısı askerlik yapmamış
Amerika'dan polis vahşetleri
60 bin öğretmeni bekleyen tehlike
Doğa konulu karikatür sergisi
Pasaport fiyatları ikiye katlanıyor
Ali Aydın Canaydın için ne dedi?
CHP Grubu'nda kan değişikliği
Memati Polat'a böyle isyan etti!
Yorumlar