BIST 1.420
DOLAR 8,33
EURO 10,01
ALTIN 478,07
HABER /  EKONOMİ

Bakan Demir'e protesto şoku!

Samsun'da, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in katıldığı tanıtım yemeği öncesi TEKEL işçileri protesto eylemi yaptı.

Abone ol

Samsun'da, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in katıldığı tanıtım yemeği öncesi TEKEL işçileri protesto eylemi yaptı.

Canik Başarı Üniversitesi'nin Neco Sultan2 Salonu'nda gerçekleştirilen tanıtım yemeğine Bakan Demir'in katılacağı haberini alan TEKEL işçileri, salonun yakınına geldi. Salonun girişinde çevik kuvvet geniş güvenlik önlemi aldı. Polis, pankart açarak slogan atan işçilere yaptıkları eylemin yasal olmadığını söyledi ve dağılmalarını istedi. Dağılmak istemeyen işçiler ile polis arasında tartışma yaşandı. TEKEL işçileri, tanıtım yemeğine kendilerinin de katılmak istediklerini ifade ettiler, ancak polis yemeğe davetiyeyle gelindiğini belirterek buna izin vermedi.

Polisin son kez uyarı anonsunun ardından çevik kuvvet ekipleri harekete geçti. Çevik kuvvetin müdahalesi üzerine TEKEL işçileri, çay bahçesinde geçti. İşçiler, Bakan Demir'in makam aracının geçişi sırasında ıslıklı ve alkışlı protestoda bulundu. Bir süre slogan atarak eylemlerini sürdüren TEKEL işçileri, daha sonra dağıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Piyasalardan sabah raporu
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Juventus'a bir haller oldu
Amerika'dan polis vahşetleri
RTÜK'ün yasakladığı o klip
Doğa konulu karikatür sergisi
Pasaport fiyatları ikiye katlanıyor
Ali Aydın Canaydın için ne dedi?
CHP Grubu'nda kan değişikliği
Memati Polat'a böyle isyan etti!
Yorumlar