HABER /  GÜNCEL

Deniz Baykal'a ne oldu son durumu ne? 48 saat...

Deniz Baykal'ın son durumuna ilişkin hastaneden yeni bir açıklama geldi. Doktoru Deniz Baykal'ın sol tarafında güç kaybı olduğunu açıklayınca ünlü siyasetçi felç mi oldu soruları gündeme geldi. İşte doktorun Deniz Baykal'ın hastalığıyla ilgili yeni açıklaması;

Hastaneye kaldırılan Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin doktorundan son dakika açıklamalar geldi. Doktorun verdiği bilgilere göre Deniz Baykal'ın sol kol ve bacağındaki güçsüzlük azalmaya başladı. Bilinci açık olan Deniz Baykal yoğun bakımda tutuluyor. Doktorlara göre Baykal'ın durumunu önümüzdeki 48 saat belireyecek. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin yetkililerden bilgi aldı. 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Doktor, Baykal'daki güç kaybının gittikçe azaldığını, yoğun bakımdaki tedavisinin devam ettiğini açıkladı. Son açıklamalara göre, Baykal'ın uyuştuğu ifade edilen ayağı ve eli de iyileşmeye başladı. Ancak önümüzdeki 48 saat kritik.

BAYKAL'IN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA YENİ AÇIKLAMA

Baykal'ın doktoru şu açıklamayı yaptı:

"08:00'den anjiyo ünitemize ilk müdahale için alınıyor. Beyine giden ana damarlardan birinde meydana gelen tıkanıklık için ilk müdahale yapılıyor. Kıvılcım hocamızın ekibi ile yaptığı müdahale ile pıhtı çıkarılıyor. Beyine kan akımı normale dönüyor. Yoğun bakıma hastamız tekrar alınıyor, tedavisi devam ediyor. Ben de kendisini gördüm, bilinci gayet açık, her olayın farkında, güç kaybında da geriye dönüş görülüyor. 48 saat yoğun bakımda olacak. Ayağı toparlandı, eli de iyileşme sürecinde. Bu süreçte inşallah daha iyi bulgular ortaya çıkacak. Deniz bey bizim öğrencimiz. Ankara hukuktan mezun oldu. Ülke için önemli biz bunun farkındayız. İyileşme sürecinden sonra eski enerjisine kavuşacaktır. Beyin fonksiyonlarında herhangi bir şey yok. Çok rahat konuşuyor. Eski fonksiyonlarına dönecektir."

Yaklaşık bir haftadır Fransa'da olan Deniz Baykal, Türkiye'ye döndükten sonra solunum sıkıntısı, yüksek ateş ve çarpıntı şikayetiyle apar topar hastaneye kaldırıldı. Ankara'da İbni Sina Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Deniz Baykal'a zatürre ve damar tıkanıklığı teşhisi konuldu.

BEYNE GİDEN DAMARTA TIKANIKLIK

Beyne giden tıkalı damarın yapılan boyun anjiosu ile açıldığı bildirildi. Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin ilk açıklama, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'ten geldi.  "Sabaha karşı beyne giden bir damara pıhtı tıkanması sonucu gelişen olaylar. Bize getirildikten sonra Deniz Bey, derhal ekiplerimiz müdahale yaptı, pıhtıyı açtılar" diyen İbiş şunları söyledi:

-"Şu anda beynin o bölgesinde kanlanma başlamış durumda. Şimdi yoğun gözlem altında. Deniz Bey'in bilinci açık. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da aradılar, yakından takip ediyorlar. Bütün imkanlar hazır ve yakından takip ediliyor. 3-4 saatlik bir periyoda ihtiyaç var, o zaman daha net bulgular söylenebilir. Şu anda yapılabilecek bütün müdahaleler yapıldı."

SOL KOL VE BACAĞINDA GÜÇSÜZLÜK VAR
Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamaya göre Prof. Güzel, CHP'li siyasetçinin sol tarafında his kaybı olduğunu söyledi. Güzel, Baykal'ın son durumuyla ilgili şunları söyledi:
-"Müdahale sonucunda ana damarın tıkalı olduğu görüldü. Kapalı olarak işlem yapıldı, tıkalı beyin damarı açıldı. Açılan damara stent konuldu. Tedavi yoğun bakımda devam ediyor. Bilinci açık, sol kol ve bacağında hafif güçsüzlük var. İşlemin çabuk yapılmış olmasında fayda var. Gecikseydi geri dönme şansı az olabilirdi. Şu anda cerrahi bir operasyona ihtiyaç yok. Bu tür durumlarda hayati tehlike her zaman vardır. Ama şu anda ciddi bir problem görünüyor. Bilinci açık ve konuşuyor. Takip devam ediyor".

Deniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal haberi alır almaz...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi yoğun bakım servisinde bulunan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili olarak Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'i telefonla aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Antalya Milletvekili Baykal'ın sağlığına ilişkin Prof. İbiş'ten bilgi aldığı, durumu yakından takip ettiği belirtildi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da tedavi altına alınan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.  Daha sonra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

KILIÇDAROĞLU: KENDİSİYLE GÖRÜŞTÜM BİLİNCİ YERİNDE

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Baykal'ı ziyaret etmek üzere Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi'ne gitti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Hastanedeki tüm görevli hekimlere yürekten teşekkür ediyoruz. Olağanüstü çaba harcandı ve Deniz Bey sağlıklı bir yapıya kavuşmuş oluyor. Kendisiyle görüştüm, bilinci yerinde. Önümüzdeki sürecin kritik olduğu söyleniyor. Umarım hiçbir engelle karşılaşmadan sağlığına kavuşur. Hiçbir vatandaşım merak etmesin, deniz Bey sağlıklı konuşuyor. Sağ ve sol ayağında, sol tarafta kolunda bir sorun olduğu söylenmekte ama söylenince oynatabiliyor. Sayın Başbakan sabah erken saatlerde aradı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Sayın Baykal'ın ailesi ile de görüştük. Sayın Cumhurbaşkanı da Deniz Bey'in ailesini arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmiş."

ÖNCEKİ HABERLER
Deniz Baykal'ın hastalığı ne hastaneden son açıklama geldi
Kerkük'te peşmerge kurşun sıkmadan kaybetti nereler alındı?
Erdoğan'ın çağrısı sonrası adeta patlama yaşandı 10 günde...
Seçim sistemi değişiyor! Yeni sistemde neler olacak?
Ahmet Hakan'ın yazısı çalıntı çıktı twitter bunu konuşuyor
Deprem duası var mı deprem anında okunacak dua neler?
Yorumlar 18 yorum