HABER /  HDP

Demirtaş'ı terletecek anket! Aman sonucu görmesin

Optimar Araştırma Merkezi'nin 26 ilde 2 bin kişi ile yaptığı son araştırmada partilerin oy oranları AK Parti yüzde 51,2 CHP yüzde 24,4, MHP 12,8 HDP ise yüzde 9 olarak belirlendi.

Demirtaş'ı terletecek anket! Aman sonucu görmesin

Optimar Araştırma Merkezi Başkanı Hilmi Daşdemir, son yaptıkları anket sonuçlarına göre; HDP'nin baraj altında kaldığını söyledi.

Optimar Araştırma Merkezi'nin 26 ilde 2 bin kişi ile yaptığı son araştırma sonuçlarına göre; partilerin oy oranları şöyle...

HDP YÜZDE 9'A GERİLEDİ

AK Parti yüzde 51,2 CHP yüzde 24,4, MHP 12,8 HDP ise yüzde 9 olarak gerçekleştiğini açıkladı.


CHP YERİNDE SAYIYOR

Optimar Araştırma Merkezi Başkanı Hilmi Daşdemir, "Yaptığımız araştırmada AK Parti oy oranını 1 Kasım seçimine göre 2 puanlık artış olmakla birlikte, CHP cüzi bir kayıp olmakla birlikte yerinde sayıyor. HDP'de ciddi sayılabilecek bir düşüş var ki tekrar barajı aşabilmesi zorlaşıyor. Şiddet ve PKK ilişkisi HDP'nin artan oylarının tekrar düşmesine sebep oldu. Bir daha toparlanabilmesi oldukça zor. MHP ise yaşadığı kaosa rağmen oy oranını koruyor ama bu mesele MHP yönetimince çözülmez ise MHP de baraj altında kalabilir" dedi.

İşte Optimar'ın anketinden çıkan sonuç;

KONDA DA ANKET YAYINLADI

KONDA'nın 28 ilde, 2 bin 510 kişiyle gerçekleştirdiği ocak ayı anketinin sonuçları da belli oldu. Ankete göre, 1 Kasım'da yüzde 49.5 oy alan AK Parti'nin oranı, yüzde 51.1'e yükseldi.

HDP TAM SINIRDA

Terör örgütüne yönelik tavırlarıyla dikkat çeken CHP ve HDP'nin oylarındaki gerileme ankete de yansıdı. 1 Kasım'daki seçimlerde yüzde 25.3 oy alan CHP yüzde 24.9'a geriledi. Seçimlerde yüzde 11.9 oy alan MHP'nin yüzde 11.7'ye düştüğü anket sonuçlarına göre, HDP'nin de 10.8 düzeyinden 10.1'e indiği gözlendi.

Yorumlar 14 yorum