BIST 5.032
DOLAR 19,05
EURO 20,50
ALTIN 1.211,97
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu lisede derse girdi!

Başbakan Davutoğlu, Ankara'da Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'unda eşlik ettiği ziyarette Davutoğlu, derse girdi öğrencilere harita üzerinden tarih dersi verdi.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, uzun bir aradan sonra kürsüsüne değil ama öğretmen masasına geçti. Ankara'da Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde coğrafya dersine giren Davutoğlu, dünya haritası üzerinden tarih dersi verdi. İşte o anlar;

Ahmet Davutoğlu, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Burada bir süre okul yöneticileriyle sohbet eden Davutoğlu, daha sonra bir sınıfta coğrafya dersine girdi, harita üzerinden tarih dersi verdi.

"HARİTAYA BAKILMAZ OKUNUR"

Herkesin kendisine göre bir haritası olduğunu anlatan ve 'dünya düz mü yuvarlık mı aşağısı yukarısı kenarı ortası var mı' diye soran Davutoğlu, haritanın sadece bakılan bir şey olmadığını belirterek, "Harita okunur. Baktığınızda haritaya burada arkasındaki felsefeyi, dünya görüşünü, bakış açısını okuyacaksınız." ifadesini kullandı.

Ardından başka bir sınıfa geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu, ne kadar yabancı dil öğrenilse de en öncelikli şeyin insanların kendi ana dili olduğunu kaydetti. Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Davutoğlu'nu okul ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da eşlik etti.