BIST 10.871
DOLAR 33,05
EURO 35,99
ALTIN 2.506,44
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu ihrama girdi Kabe'de namaz kıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suudi Arabistan ziyareti sırasında Kabe'yi ziyaret ederek umre yaptı. Davutoğlu'nun ihramlı fotoğrafları da yayınlandı.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu umre yaptı.

Sabah namazını Kabe'de kılan Davutoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Kabe'de umre tavafı ile Merve ve Safa tepeleri arasında umre sa'yi gerçekleştirdi.

Davutoğlu, gece saatlerinde geldiği Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde, Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Konukevi'nde ihrama girerek, karayoluyla Mekke'ye geçti.

Ahmet Davutoğlu Kabe'de

DAVUTOĞLU SABAH NAMAZINI KABE'DE KILDI

Davutoğlu, Mescid-i Haram'ın yanında yer alan Kraliyet Konukevi'nde bir süre dinlendikten sonra Kabe'ye geçti. Sabah namazını Kabe'de kılan Davutoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Kabe'de umre tavafı ile Merve ve Safa tepeleri arasında umre sa'yi gerçekleştirdi.

Başbakan Davutoğlu ile Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Lütfi Elvan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bazı milletvekilleri de umre yaptı.

Ahmet Davutoğlu ihrama girdi Kabe'de sabah namazı kıldı
Ahmet Davutoğlu'na eşi Sare Davutoğlu da eşlik etti.

UMRE YAPTI

Umre tavafı ile Merve ve Safa tepeleri arasındaki umre sa'yi sırasında Türk ve yabancı Müslümanların yoğun ilgi gösterdiği Başbakan Davutoğlu ve bakanlar, bu kişileri el sallayarak selamladı.

Başbakan Davutoğlu, bugün Mekke'de temaslarını sürdürecek, yarın da beraberindekilerle Medine'ye geçerek, Hazreti Muhammed'in kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevi'yi de ziyaret edecek.