BIST 4.975
DOLAR 18,64
EURO 19,58
ALTIN 1.061,71
HABER /  SEÇİM

Davutoğlu: Erdoğan'ı ve beni tehdit ettiler!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rize mitinginde konuştu. Davutoğlu, Erdoğan'ın ve kendisinin ölümle tehdit edildiğini açıkladı.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu Rize’deki AK Parti mitinginde konuştu. Muhalefet partileri ve Gülen Cemaati'ni hedef alan sert ifadeler kullanan Davutoğlu, Erdoğan'ın ve kendisinin ölümle tehdit edildiğini ileri sürdü.

Davutoğlu, "Şimdi  ne yapıyorlar biliyor musunuz? Bakın dikkatinizi çekiyorum, karşımızda cephe oluşturuyorlar. CHP, HDP, paralelci çete. MHP de kenarda bekliyor, ‘ne zaman katılacağım, çatı adayı başbakan yapabilir miyim?’ diye. İbretlik günler yaşıyoruz" dedi.

İşte Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları:

NEREDE BAŞARI HİKAYEN KILIÇDAROĞLU?

Yeni bir atılım hamlesine başlıyoruz. Roketin fırlaması gibi ilk fırlamayı geçtik ilerliyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın selamlarını da size iletiyorum.

Nerede başarı hikayen Kılıçdaroğlu. Aldığın her işi yarım bıraktın. Gelsin başarı hikayesini Tenzile Ana’nın oğlunda görsün.

28 Şubat’ta Kılıçdaroğlu kendi küçük dünyasında yaşarken sayın cumhurbaşkanımız bir şiir okudu diye cezaevine gönderdiler. Ama durdurabildiler mi?

Muhtar bile olamaz dediler cumhurbaşkanı oldu mu? Bir başarı hikayesi eğer yazılmışsa bu tarihin ve milletin hanesine yazılmıştır.

Daha sonra cumhurbaşkanımız başbakanken darbelerle önümüzü kesmek istediler.

27 Nisan’da kimse halkın seçtiği başbakana talimat veremez dedi. İşte Rizeli bir liderin basireti bu."KEMAN İLE KEMENÇEYİ KARIŞTIRDI"

Kılıçdaroğlu öğrensin değil mi Rizeliler. Buraya gelebilir mi?

Geçtiğimiz yıllarda Rizeliler gecesine gitti. Temek keman çalmaya başladı diye söze girdi.
Daha keman ile kemençeyi bile bilmiyor.

Şimdi başarı hikayesi diyor yürüyen merdivene tersten biniyor. Yürüyen merdivene tersten binen biri milleti doğru yola götürebilir mi?

Şimdi karşımızda bir cephe oluşturuyorlar. CHP, HDP, Paralel yapı… MHP’de köşede bekliyor ne zaman katılırım da çatı adayı başbakan yaparım diye.

Yaşananları gördünüz. HSYK cevabını verdi.

"DOĞDUĞUMUZ ANDA ÖLÜME TESLİM OLDUK"

Dün bunlardan biri cumhurbaşkanımız ve beni alenen ölümle tehdit ediyor. Ya bunlar bizi tanımamışlar. Biz doğduğumuz anda ölüme teslim olmuşuz.

Biz bu toprakları terk eder miyiz. Peki onların hocası nerede? Pensilvanya’da…

Biz 'gel' dedik. Gelmedi. Meğer tuzak kuruyormuş.

"ARKA KAPIDAN GİREREK KONUŞTULAR"

CHP genel Başkan Yardımcısı “HDP barajı aşsın diye HDP’ye dikkatli davranıyoruz” dedi. Türk Baasçıları ile Kürt Baasçıları yan yana.

Ekrem Dumanlı Diyarbakır’da arka kapıdan girerek Gültan Kışanak’la görüşüyor.
HDP çıksın açıklasın paralelcilerle ne işi var? CHP çıksın paralelcilerle ne konuşuyorlar, HDP ile ne işleri var açıklasın.

Plan belli Ak Parti’nin yükselişini durdurmak istiyorlar.

Bakın ikna odaları kuran Nur Serter Meclis dışı. Kimler meclise giriyor? başörtülü bacılarımız...

"TORUN TARAFINDAN RİZELİYİM"

Ben de torun tarafından Rizeliyim. Damadım Rizeli. Ben de torun tarafından Rizeli oluyorum.

Rizeli Ahmet'i bağrınıza basacak mısınız? Bu seçimde Konya'yı da geçecek misiniz... Bir kulağım Rize'de bir kulağım Konya'da olacak.