BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Davutoğlu bu taktiği ilk kez uygulayacak!

Beşir Atalay'ın başkanlığındaki 12 kişilik ekip il il seçmen raporu hazırlayacak. Ekip Başbakan'a her hafta bir rapor sunacak.

Abone ol

AK Parti, yeni yılla birlikte seçim çalışmalarına hız verdi. Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığındaki 12 kişilik ekip, seçim stratejisi için mesaiye başladı.

Tek tek illerin fotoğrafı çekilecek, Davutoğlu'na her hafta rapor sunulacak. Şubat ayında il kongrelerinin tamamlanmasının ardından mart ayında Meclis'in tatile girmesiyle birlikte Başbakan Ahmet Davutoğlu, meydanlara inecek.

AK PARTİ'DEN YENİ TAKTİKLER

AK Parti'nin zayıf olduğu illerde seçmenin gönlünü kazanabilmek için yeni taktikler denenecek. Muhalefet partilerinin seçim çalışmaları da AK Parti strateji ekibinin kapsama alanında olacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yapacağı mitingler izlenecek, muhalefet liderlerinin meydanlardaki nabzı tutulacak.

DAVUTOĞLU'NA TAKTİK VERECEKLER

Strateji ekibi, Başbakan Davutoğlu'na "mitingde şu konulara yer veriyorsunuz onun dozunu biraz artıralım, şunu biraz artıralım. Şu konulara yeniden etkili şekilde değinelim" gibi taktikler verecek.

DAVUTOĞLU'NA HER HAFTA RAPOR

Seçim kampanyasında aksayan yönler de yine an be an Davutoğlu'na her hafta rapor halinde sunulacak. Yine strateji ekibi seçim şarkılarının vatandaş üzerinde etkisini not edecek. İlçe ve belde kongrelerini tamamlayan AK Parti şubat ayında ise il kongrelerini tamamlayacak. Meclis'in ise mart başında seçim için tatile girmesi bekleniyor. Mart ayından itibaren havaların da ısınmasıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu meydanlara inecek. 81 ile gitmeyi hedefleyen Davutoğlu, öncelikli olarak yeni anayasa için vatandaştan oy isteyecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Çocuk öldürüldü evi ateşe verdiler!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Euro, dolar karşısında 9 yılın en düşüğünü gördü
Hükümetin 2015 seçimlerinden sonra ilk hedefi
TVeM spikeri isyan etti: Ben seks objesi değilim!
Şamil Tayyar'dan olay Cemaat tweetleri
Sigarayı bırakmayı sağlayan 5 ayrı yöntem
Ankara'da okullar tatil mi?
14 yaşında evlendi 20'sinde ise...
Genelkurmay'dan son dakika astsubay açıklaması
Yorumlar 7 yorum