BIST 2.005
DOLAR 13,64
EURO 15,50
ALTIN 782,79
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu Bahçeli'nin notunu verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK'yı birilerinin ellerindeki medya gücünü kullanarak barış havarisi göstermeye çalıştıklarını iddia etti. Davutoğlu, 7 Haziran sonrası aynı güçlerin kaos çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü destekçilerinin PKK'yı barış güvercini yapmaya çalıştıklarını, ellerindeki medya gücüyle de bu süreci desteklediğini iddia etti. Teröre asla izin vermeyeceklerini, silahlar gömülünceye, terör sona erinceye kadar kararlı biçimde mücadelenin devam edeceğini söyleyen Davutoğlu, 7 Haziran sonrası muhalefetin tutumunu eleştirdi, siyaseti kilitlediklerini ifade etti.

Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından "Sen Ben Yok Türkiye Var, Yenikapı'da Birlik Var, Kardeşlik Var" sloganıyla Yenikapı Meydanı'nda düzenlenen mitinge helikopterle geldi.

Başbakan Davutoğlu'nun geldiği anonsu yapılınca, vatandaşlar Türk bayrakları ve parti flamalarını sallayarak, Davutoğlu'nu selamladı. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, yürüyerek geldikleri platformda vatandaşlar tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı. Bu esnada Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu da vatandaşları selamladı. Davutoğlu, konuşmasına başlamadan önce alanda vatandaşlar tarafından büyük bir Türk bayrağı açıldı.

HAYDİ BİSMİLLAH İLE BAŞLADI

Konuşmasında, "Haydi Bismillah" diyerek başlayan Davutoğlu, alana toplananları sevgiyle muhabbetle selamladığını söyledi.

İstanbul'un ilçelerine selam yollayan Davutoğlu, AK Parti hareketinin tohumunun İstanbul'da atıldığını ifade etti.

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'un Türkiye'nin kalbi ve yüreği olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"ALLIYORLAR PULLUYORLAR"

"Ellerindeki medya gücünü kullanıp bunlar 40 yıllık terör örgütünü barış havarisi gibi gösteriyorlar. Doğu'da terörü kutsayanları, terörün en has destekçilerini makyajlıyorlar, allıyorlar, pulluyorlar, barış güvercini yapmaya çalışıyorlar. Allah aşkına terörden barış güvercini olur mu?

Bunların yaşamayla, yaşatmayla sorunları var. Bunlar gencecik çocukları dağa çıkarıp ölümle tanıştırıyorlar. Kendilerinden olmayana, yaşam hakkı tanımıyorlar. Bu toprakların zenginliğini, farklılığını, gücünü hazmedemiyorlar.

"TERÖRE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Karşımıza gelenleri bir rüzgar gibi esip geçeceğiz. Herkes emin olsun, bu ülkenin

Geçti o günler Sayın Bahçeli. Milletimiz senin notunu verdi.

her insanının canı da hukuku da bize emanettir. Teröre asla izin vermeyeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erinceye, bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizleninceye kadar kararlı şekilde mücadele edeceğiz. Onlar '7 Haziran'dan sonra ülkede kaos ortamı çıkartırız' zannettiler. Allah aşkına biz bunlara meydanı bırakır mıyız?

Hepsini teslim edeceğiz ama biz demokrasiden, hukuktan, adaletten ve hep beraber insanca yaşamaktan, onurlu bir şekilde yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bilin ki dirliğimize, birliğimize, kardeşliğimize kastedenler mutlaka kaybedecek.

SİYASETİ KİLİTLEDİLER İDDİASI

Yaptığımız her teklife 'hayır' diyecek Bahçeli, siyaseti kilitleyecek, terörle mücadelede bizi yalnız bırakıp sonra da milletten oy isteyecek. Allah aşkına millet ona inanır mı, zor zamanda elini taşın altına koymayana, millet bir daha emanet verir mi? Vermeyecek. Geçti o günler Sayın Bahçeli. Milletimiz senin notunu verdi. Bu millet sizi bilmiyor, sizin yapmadıklarınızı anlamıyor mu sanıyorsunuz? Millet her şeyi görüyor, her şeyi biliyor. Hiç şüpheniz olmasın. 1 Kasım'da da millet herkese notunu verecek inşallah.

"HDP SAMİMİYETSİZ"

Bu partinin yöneticileri, temsilcileri mütemadiyen yalan söylüyorlar, milletin zekasına hakaret ediyorlar. 'Türkiye partisi olduk, oluyoruz, olacağız' diyerek millete şirin görünmek istiyorlar sonra da Türkiye üzerinde operasyon yapan dış mihrakların terör oyununa alet oluyorlar.

AK PARTİ'NİN 1 KASIM HEDEFİ

Allah'ın izniyle 1 Kasım'da sizlerden emaneti alacak, tıpkı geçmişte yaptığımız gibi reform üstüne reform yapacağız. Özgürlükçü, katılımcı demokrasiyi esas alan, Türkiye'ye yakışan yepyeni bir anayasa yapacağız. Bütün meselelerin çözüm yerinin Meclis ve siyaset kurumu olduğunu, herkes bilecek ve hazmedecek."

ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu'nu gülümseten heykel!
Kılıçdaroğlu'nu gülümseten heykel!
Dilek Doğan kurtarılamadı!
Dilek Doğan kurtarılamadı!
Davutoğlu'ndan İstanbul'a 5 müjde!
Davutoğlu'ndan İstanbul'a 5 müjde!
Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu eleştirisi!
Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu eleştirisi!
Üretilen iki arabadan biri Avrupa'ya gidiyor
Üretilen iki arabadan biri Avrupa'ya gidiyor
O partinin genel başkanı hayatını kaybetti
O partinin genel başkanı hayatını kaybetti
HAK-PAR Genel Başkanı Demir hayatını kaybetti
HAK-PAR Genel Başkanı Demir hayatını kaybetti
Şii din adamının idam cezası onaylandı
Şii din adamının idam cezası onaylandı
İstanbul'da korsan taksici alarmı
İstanbul'da korsan taksici alarmı
AK Parti İstanbul mitingi Davutoğlu konuştu
AK Parti İstanbul mitingi Davutoğlu konuştu