BIST 1.454
DOLAR 8,30
EURO 10,12
ALTIN 490,31
HABER /  GÜNCEL

Darbe girişimi sonrası asıl büyük tehlike! ABD dergisi yazdı

ABD dergisi New Yorker dergisi, Türkiye'de yaşanan askeri darbe girişiminin, İncirlik'te bulunan nükleer bombaların güvenliğini de tehlikeye soktuğunu yazdı.

Abone ol

NATO ülkelerindeki uçaklardan atılan B-61 tipi hidrojen bombalarının yaklaşık üçte birinin, yani 60 adedinin İncirlik üssünde bulunduğunu hatırlatan dergi, NATO'da kural olduğu üzere bu nükleer silahların güvenliğinin ABD tarafından değil, bulundukları ülkenin askerleri tarafından sağlandığını kaydetti.

The New Yorker, İncirlik'in Türk komutan Tuğgeneral Bekir Ercan Van ile dokuz Türk subayının darbe girişimi suçlamasıyla gözaltına alındığını hatırlatarak, bu durumun nükleer bombaların güvenliği konusunda büyük endişe yarattığını bildirdi.

ELEKTRİK KESSİNTİSİ HALA DEVAM EDİYOR

NATO'nun sahip olduğu en büyük B-61 nükleer bomba stokunun İncirlik'te olduğunu belirten dergi, dün itibarıyla üssün Amerikan savaş uçaklarının uçuşuna yeniden açılmasına karşın, elektrik kesintisinin halen devam ettiğini belirtti.

ÖNEMLİ BİR ULUSAL SORUN

The New Yorker, Türkiye'deki darbe girişiminin yarattığı kaosa, bir de üssün IŞİD topraklarından sadece 100 küsur kilometre uzakta olmasının, yalnızca Türkiye değil, ABD açısından da önemli bir ulusal güvenlik sorunu oluşturduğunu yazdı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sinop Valisi'nin albay eşi tutuklandı
Darbeye katılan komutan ve askerlerin isim listesi
Şimşek açıkladı! Darbe girişimi ekonomiyi...
Akar kabul etmeyince çatışma çıkmış
Hulusi Akar'ın boynundaki iz ve yüzündeki ifadenin manası
Popçu Özgün generallerin kaçırıldığı düğünü anlattı
Gerçek darbe planı ortaya çıktı! 03.00'te başlayıp...
AK Parti'li o ismin kardeşi darbeden gözaltında!
Darbe girişimi aslında Erdoğan'ın senaryosu muydu?
Mete Yarar korkunç gerçeği açıkladı!
Yorumlar 18 yorum