BIST 1.331
DOLAR 7,79
EURO 9,47
ALTIN 460,50
HABER /  DÜNYA

Danimarka DEAŞ'lı teröristlere maaş veriyor

Danimarka hükümetinin DEAŞ saflarına katılan 145 vatandaşından bazılarına işsizlik maaşı verdiği ve malulen emekli maaşlarını 4 yıldır ödediği ortaya çıktı.

Abone ol

TERÖR örgütü DEAŞ’a karşı oluşturulan koalisyona destek veren Danimarka hükümetinin terör örgütüne katılan vatandaşlarını yeterince takip etmediği gibi, bunların maaşlarını ödemeyi sürdürdüğü ortaya çıktı.

Danimarka Çalışma Bakanı Troels Lund Poulsen, geçen yıl Danimarka basınında yer alan ‘DEAŞ’a katılan Danimarkalılar işsizlik maaşı alıyor’ yönündeki haberleri doğruladı.

145 TERÖRİSTİ BESLEDİLER

2012’den bu yana DEAŞ saflarına 145 Danimarka vatandaşının katıldığı ve bunlardan 29’unun devletin bağladığı işsizlik ve malulen emeklilik maaşlarını almayı sürdürdüğü belirlendi.

‘BÜYÜK SKANDAL’

Poulsen, “Danimarka’nın refah devleti uygulamaları için ayrılan fonların Suriye veya başka ülkelerde demokrasilerin altının oyulması için kullanılması büyük bir skandal” dedi. DEAŞ’a katılan Danimarkalıların aldığı maaşların toplamının 85 bin Euro’ya (330 bin TL) ulaştığı tahmin ediliyor. Başbakan Lars Lokke Rasmussen, teröristlere bu tür ödemelerin yapılmaması için yasal boşlukları kapatacak bir düzenleme hazırlandığını duyurdu.

ÖNCEKİ HABERLER
3 referandum anket sonucu Yıldırım'ın masasında
İstanbul'da çocuk yuvasında tecavüz
İstanbul'da birçok ilçede DHKP-C'ye operasyon
Dilenci kılığına girdi 10 dakika bakın ne kadar topladı?
Son deprem Çanakkale'de büyüklüğü kaç?
İyi Aile Babası Mehmet Ali Pamuk kimdir kim oynuyor(Oyuncu kadrosu)
Yorumlar 1 yorum