BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  SEÇİM  /  ANKET

3 referandum anket sonucu Yıldırım'ın masasında

Son referandum anket sonuçları Başbakan Binali Yıldırım'ın masasında. Abdülkadir Selvi sonuçları köşesinde yayımladı. Refarandum anket sonuçlarına göre evet mi hayır mı önde?

Abone ol

Son referandum anketleri Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında MYK'da ele alındı. Üç anket sonuçlarına göre "evet" oyları önde.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti cephesinden yansıyan kulisleri bugünkü yazısında aktardı. Selvi, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kampanya dilini yumuşatmasının sokağa olumlu şekilde yansıdığını düşünüyor. Günler azaldıkça kararsızların azaldığına dikkat çeken yazar, AK Parti'nin elindeki son anket sonuçlarını böyle duyurdu:

KARARSIZLAR AZALIYOR
"Kararsızların oranı yüzde 17’ye geriledi. Bir kısmının sandığa gitmemesi bekleniyor. Referandum olmasına rağmen araştırmalar katılımın yüzde 85-90 arasında olacağını gösteriyor. Bizde seçimlere ilgi yüksek ancak referanduma katılım oranı düşük. 2010 referandumunda yüzde 73.71, 2007’de ise bu oran yüzde 67.49’du. 16 Nisan’da katılımın yüksek olması bekleniyor. Halkımız sistem değişikliğine duyarsız değil.

EVET VE HAYIRLAR NE DURUMDA?
Peki oranlar ne gösteriyor? En son veriler Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında yapılan MYK’da ele alındı. Üç sonuç var, üçünde de evetler önde. Ama öyle büyük bir kopuş yok. Kararsızlar dağıtıldığı takdirde evet oyları en az yüzde 53.8, en fazla yüzde 54.5 görünüyor. Kararsızlar dağıtıldığında evet-hayır oranı şöyle:

Yüzde 53.8 evet, yüzde 46.2 hayır.
Yüzde 54 evet, yüzde 46 hayır.
Yüzde 54.5 evet, yüzde 45.5 hayır."

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da çocuk yuvasında tecavüz
İstanbul'da birçok ilçede DHKP-C'ye operasyon
Son deprem Çanakkale'de büyüklüğü kaç?
Çankaya'da yangın genç kadın son anda
Kilis'te ailemle kitap okuyorum projesi
Evli birine aşık oldum ne yapmalıyım?
Sıfırın altında 15 derecede şifa bulmaya çalışıyorlar
Katar'dan Türk büyükelçiye devlet nişanı
İşten çıkarılan işçiyi intihardan polis vazgeçirdi
Hayvan hakları için şehir çöplüğünde açlık grevi
Yorumlar 43 yorum