BIST 4.994
DOLAR 18,81
EURO 20,37
ALTIN 1.150,81
POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Tam kapanma döneminde İstanbul'da mısınız?'' sorusuna cevabı gündem oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir muhabirin kendisine yönelttiği "Tam kapanma döneminde İstanbul'da mısınız?" sorusuna "Henüz kesin kararımı vermedim ama buralardayım. En kötü ihtimalle Türkiye'deyim" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'nde kıldı. Cuma namazını kılan Erdoğan'a, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen eşlik etti.

"Henüz kararını vermedim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı, tam kapanma döneminde İstanbul'da kalıp kalmayacağına ilişkin soru üzerine, "Şu anda daha henüz kesin kararımı vermedim ama buralardayım. En kötü ihtimalle Türkiye'deyim" dedi.

Kılıçdaroğlu gönderme yaptı

Erdoğan'ın sözleri sosyal medyada gündem olurken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Erdoğan'ın bu sözleri üzerine Twitter'dan göndermede bulundu. Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Aşı nerede?' diyoruz, 'Kabul etmiyorum' diyor. Neyse ki ülkede olmasının en kötü ihtimal olduğunu kabul ediyor artık." ifadesini kullandı.

Sitene Ekle