BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya platformlarına sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programı'nda son dakika açıklamalar yaptı. Erdoğan, sosyal medya platformlarıyla ilgili "Son günlerde yaşananlar, bu faşizmin cüretkarlığının nerelere kadar uzanabileceğini göstermiştir." ifadelerini kullandı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi'nde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İktidarlarımız döneminde en çok hayıflandığım hususlardan birinin kültür alanında arzu ettiğimiz gelişmeyi gösterememek olduğunu söylüyorum." diye konuştu. Erdoğan, "Siber dünyanın ABD'nin kuruluşundaki vahşi batıyı hatırlatan kurallarıyla insanlığı tehdit eder hâle gelmesi tesadüfi değil bilinçli bir tercihtir." düşüncesini dile getirdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"En çok hayıflandığım hususlardan biri..."

Yeni bir mimari üslubu ülkemizde yerleştirmeye çalışıyoruz. Sanat eserleri bir medeniyetin asırlar boyunca ayakta kalan en önemli sembolleridir. Göbeklitepe de bizimdir Efes de Ahlat da İstanbul da Ankara da bizimdir. Hepsine de sahip çıkacağız. Koruyup gelecek nesillere bırakacağız.

İktidarlarımız döneminde en çok hayıflandığım hususlardan birinin kültür alanında arzu ettiğimiz gelişmeyi gösterememek olduğunu söylüyorum. Kültür ve sanat ülkelerin işgalinde, toplumların ele geçirilmesinde görülmeyen ordular olarak kullanılmıştır. Türkiye, maruz kaldığı fiziki saldırıların daha beterini, medeniyetine yönelik olarak yaşamıştır. Osmanlı döneminden başlayan Cumhuriyet döneminde hızlanan bu sürecin saldırılarına merhum Mehmet Akif başta olmak üzere pek çok eserde en çarpıcı halde görebiliriz.

Şimdi önümüzde yeni bir dönem başlıyor

Tarihi ve kültü ile bağı koparılmak için, içerden ve dışardan bu derece uğraşılmış başka bir millet var mıdır bilmiyorum. Aldığımız yaralar elbette oldu ancak mayası sağlam bir millet olduğumuz için her şeye rağmen ayakta kalmayı başardık. Şimdi önümüzde yeni bir dönem başlıyor. Bu devrin adı; dijital çağdır.

Twitter'a tepki

Siber dünyanın ABD'nin kuruluşundaki vahşi batıyı hatırlatan kurallarıyla insanlığı tehdit eder hâle gelmesi tesadüfi değil bilinçli bir tercihtir.  Son günlerde yaşananlar, bu faşizmin cüretkarlığının nerelere kadar uzanabileceğini göstermiştir. Karada ve havada yürüttüğümüz vatan savunmamızı, denizde Mavi Vatan olduğu gibi dijital dünyada da Siber Vatan'ı da içine alacak şekilde genişleteceğiz. Siber Vatan'a sahip çıkmanın bir tarafında teknik alt yapı varsa, diğer tarafında da içerik üretimi bulunuyor.

"Sanat bu içerik üretiminin en kritik bölümüdür"

Biz kendi vatandaşlarımızdan başlayan siber dünyadaki her bireye hitap edecek, onları kendi mecralarımıza çekecek içerik üretemezsek bu savunma hattını korumakta başarılı olamayız. Sanat bu içerik üretiminin en kritik bölümüdür. Siber Vatan'a hem teknik altyapımızı güçlendirerek hem ilhamını kendi medeniyetimizden aldığımız içerik üretimimizden alarak sahip çıkmakta kararlıyız.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türk siyaseti için kritik veriler! 2 partinin üye sayısı düşerken 3 partinin yükseldi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
Mersin'de film gibi kız isteme kavgasında özel ekip kuruldu
Chelsea'nin yıldızı Kasımpaşa için İstanbul'a geldi
Galatasaray'dan sahte transfer haberi İtalya'yı karıştırdı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı için Mithat Sancar ve Pervin Buldan'ı bizzat aradı
WhatsApp'ın yeni şartları Avrupa'ya işlemiyor
Yargıtay’dan emsal karar! "Annesi vefat eden çocuk, büyükanne ve büyükbabayla fazla vakit geçirmeli"
Ankara'da 75 yaşındaki kadın eşini öldürdü! Cinayetin nedenini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı oldu yan etki gösterdi mi? 'Evelallah sapasağlamım'
İzinsiz gelen mesajlar nereye şikayet edilir?
Yorumlar 4 yorum