BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,28
ALTIN 500,60
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama! Venezuela'nın altınları....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın önemli altın üreticilerinden Venezuela'nın altınının Çorum'da işleneceğini açıkladı.

Abone ol

31 Mart yerel seçimleri öncesi Çorum Abide Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela'ya yaptığımız ziyaretin ardından Sayın Maduro'nun yardımcısı ülkemize geldi ve burada incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı bana Çorum sanayisinden, Çorumlu kardeşlerimin başarısından sitayişle bahsetti. İnşallah altın ticaretinde de Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız''  dedi. 

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

''BAY KEMAL'İ KURTARMA SANDIĞI KURMUŞLAR'': Bay Kemal şehitlere bir şey vermediniz diyor. Burada resmi ağızla konuşuyorum. Bay Kemal gibi afra tafra yapmıyoruz. Adamın ömrü yalan dolanla geçmiş. Şimdi konuşuyor yine yalan. Aldığım mahkeme kararlarını biliyorsunuz değil mi? 1,5 milyon bir aldık 1 milyon bir aldık onun bu paralarını ödemesi için CHP içerisinde bir komisyon oluşturmuşlar milletvekilleri maaşlarından ödemek suretiyle Bay Kemal'i kurtarma sandığı kurmuşlar. 

Çorum'un Hızlı Tren için gün saydığını çok iyi biliyorum. Çorum'un bu hayalini gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız. Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren projemizin etüt çalışması devam ediyor. Bay Kemal çiftçi aç kaldı diyor. Eline diline dursun. Ben resmi rakamları veriyorum. Sen ne diyorsun gel bakayım bu rakamları burada bir açıkla. Sen Çorum'a ne verdin? Laf laf...

''HATTUŞAŞ VE ALACAHÖYÜK'ÜN TANITILMASI LAZIM'': Turizm konusunda da Çorum önemli bir potansiyel taşıyor. 4 bin yılı aşkın tarihi ile Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden Hattuşaş ve Alacahöyük'ün tanıtılması lazım. Altın ticaretinde Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız. Venezuela'ya yaptığımız ziyaretin ardından Sayın Maduro'nun yardımcısı ülkemize geldi ve burada incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı bana Çorum sanayisinden, Çorumlu kardeşlerimin başarısından sitayişle bahsetti. İnşallah altın ticaretinde de Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız.

''ARALARINDA ÇORUM'UN DA BULUNDUĞU 20 İLİMİZİ PİLOT BÖLGE OLARAK BELİRLEDİK'': Çıkmış Bay Kemal Türkiye yeniden IMF'ye muhtaç olacak diyor. Bay Kemal 2013 mayıs ayında bütün borçlarımızı ödedik IMF ile olan bağlarımızı kopardık. Nereden nereye? CHP... Bunlar sadece engeller. Bunların 3 vasfı vardır; çöp çukur çamur. CHP budur. Ülkemizin kenevir üretim hacmini artırma için karar aldık. Artık naylon poşet kullanmayacağız. Aralarında Çorum'un da bulunduğu 20 ilimizi pilot bölge olarak belirledik.''

ÖNCEKİ HABERLER
Sevgililer günü hediyesi erkek ne alınır uygun hediye fikirleri
Mustafa Cengiz'den sert sözler: Bizim maçı Ağaoğlu yönetsin
LinkedIn canlı yayın platformunu tanıttı
CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon istifa etti! O partiden aday olacak
Hızır orucu ve duası nasıl - Hızır orucu rüyası nasıl görülür?
Çikolata kisti nedir kimlerde daha fazla görülür?
Gazze’yi 5 yıl sonra sevindiren karar
2019 eş doğum izni kaç gün oldu babalık izni gün sayısı
İlker Canbulut'un Uyum Anahtarı Kitabı çıktı
Diş teli kimlere takılır yaş sınırı var mıdır?
Yorumlar 5 yorum