BIST 11.065
DOLAR 33,00
EURO 35,96
ALTIN 2.570,27
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Kasım mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım seçimleriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Seçmenin çok önemli mesajlar verdiğini söyleyen Erdoğan, Davutoğlu'nu kutladı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım'da seçmenin 7 Haziran'da risk altına giren istikrar ve güven ortamına sahip çıktığını söyledi. Seçmenin muhalefet liderlerinin 7 Haziran sonrası takındığı tutumu tasvip etmediğini ifade eden Erdoğan, AK Parti'yi ve Davutoğlu'nu tebrik etti.

Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. İşte Erdoğan'ın açıklaması:

Türkiye, çok partili siyasi hayatımızda bir ilk olan, 7 Haziran seçimlerinin tekrarı mahiyetindeki 1 Kasım erken genel seçimlerini, demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır.Seçim sonuçları, milletimizin tercihinin, 7 Haziran’da risk altına giren istikrar ve güven ortamına sahip çıkmaktan yana olduğunu göstermiştir.Türkiye’yi 13 yıldır tek başına yöneten AK Parti, bu sonuçlara göre, önümüzdeki 4 yıl için milletimizden yeniden yetki almıştır.

SEÇMEN MESAJ VERMİŞTİR

Bu seçim sonuçları, farklı kesimler için, farklı anlamlar içeren çok önemli mesajları bünyesinde barındırmaktadır. En önemli mesaj, hiç şüphesiz, bölücü terör örgütü ve onun güdümündeki yapılara yöneliktir. Türkiye’nin üzerine 7 Haziran sonrasında yeniden silahın, bombanın, şiddetin, kanın, gözyaşının, velhasıl terörün karanlık yüzünün gölgesini düşürmeye çalışan o yapıya, bölge halkı başta olmak üzere aziz milletimiz güçlü bir cevap vermiştir. Baskıyla, tehditle, kan dökmekle, can almakla demokrasinin, milli iradenin, hukukun, kalkınmanın yan yana olamayacağı, 1 Kasım’da bizzat milletimiz tarafından söz konusu kesimlere açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. Milletimiz 1 Kasım seçimleriyle, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne sahip çıkma yönünde güçlü bir irade ortaya koymuştur.Bu iradeye herkesin saygı göstereceğine inanıyorum.

BİR MESAJ DA MUHALEFET PARTİ LİDERLERİNE

1 Kasım seçimlerinin bir diğer önemli mesajı da, hiç şüphesiz, diğer muhalefet partilerine ve onların liderlerinedir.Sonuçlar, 7 Haziran seçimlerinde ikinci ve üçüncü olan partilerin, eskiden beri sergiledikleri uzlaşmaz ve rövanşist tavırlarını koalisyon görüşmelerinde de sürdürmelerinin, milletimiz tarafından tasvip edilmediğini göstermiştir. Aziz milletimiz, istismar ve polemik siyasetini değil, hizmet, proje ve vizyon siyasetini tercih ettiğini 1 Kasım seçimlerinde açıkça beyan etmiştir.

DAVUTOĞLU'NU KUTLADI

1 Kasım seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu demokratik yarışta yer alan tüm partilerimizi, sandığa gidip oy kullanmak suretiyle milli iradenin tecellisini sağlayan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Tek başına iktidar olan AK Parti’yi, Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nu kutluyorum.Sandıkta ortaya koyduğu irade ile Türkiye’nin geleceğine, 2023 hedeflerine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum."