HABER /  AK PARTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu bayrak inmez, bu ezan susmaz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü grup toplantısında dünyaya rest çektiği konuşma dakikalarca ayakta alkışlandı. Başkan Erdoğan, resmi Twitter hesabından tarihi konuşmayı paylaştı.

Bize kendi isteklerini dikte etmeye çalışanlar bizim sadece milletimizden emir alacağımızı da bilmiyorlar' diyerek sözlerine başlayan Başkan Erdoğan "Türkiye'yi müstemlekeleriyle karıştıranlar gerçeği görmek için bundan daha açık ne tür bir bilgi belge karar bekliyorlar. Bu bayrak inmez, bu ezan susmaz, bu ülke bölünmez, bu millet diz çökmez, bu devlet ilelebet payidar kalır." dedi. Başkan Erdoğan'ın bu sözleri partililer tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

'Türkiye, Suriye topraklarında tek bir terörist kalmayana kadar mücadelesini sürdürecektir'

Başkan Erdoğan sözlerinin devamında "Duymayan kulaklar duysun, görmeyen gözler görsün, nasırlaşmış yürekler bu gerçekleri artık anlasın. Türkiye, Suriye ve Irak topraklarında tek bir terörist kalmayana kadar mücadelesini sürdürecektir. Ülkemizde yaşayan Suriyelilerin evlerine gönüllü dönüşleri için gereken güvenliği, huzuru, alt yapıyı kurana, gerekiyorsa bunun için yeni şehirler inşa edene kadar buradaki işimiz bitmeyecek" ifadelerini kullandı.

.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Trabzonspor'a Sosa'dan kötü haber
Fatih Terim kaybetmekten korkmayan bir takım istiyor
İstanbul Sancaktepe'de kaçırılan kadını kurtarmaya çalışan otobüs şoförü yaşananları anlattı
Diyarbakır kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi
AB ve İngiltere'den İran'ın nükleer taahhütlerini azaltmasına tepki
Af haberleri son gelişmeler 24 Ocak yeni af haberleri
Yorumlar 43 yorum