BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun adı siyasi şantajcılık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Malatya mitinginde konuştu. Erdoğan, “Partimizin eski belediye başkanlarını, eski milletvekillerini aday göstererek kendileri kazanmak için değil, bize kaybettirmek için çalışan partiler ortaya çıktı.” dedi. Bu durumu “siyasi şantajcılık” olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin sandıkta ne siyasi şantajcılara ne zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğini biliyorum" dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Malatya mitinginde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, mitingdeki konuşmasında, "6 Şubat Depremlerinde Malatya ve diğer şehirlerimizde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum" dedi ardından da deprem konutlarıyla ilgili olarak, "Yıl sonuna kadar 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz" ifadesini kullandı.

31 Mart Yerel Seçimleriyle ilgili gündeme dair konuşan Erdoğan, " "Partimizin eski belediye başkanlarını, milletvekillerini, eski teşkilat mensuplarını aday göstererek kendileri kazanmak için değil, bize kaybettirmek için çalışan partiler ortaya çıktı" dedi. Erdoğan, bu durumu "Siyasi şantajcılık" olarak nitelerken, "Milletimizin sandıkta ne siyasi şantajcılara ne zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğini biliyorum" dedi. Erdoğan'ın bu sözleri AK Parti'den istifa edip Yeniden Refah'tan aday olan Önder Tanır, Kasım Gülpınar gibi isimleri akıllara getirdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle...

Aslında Malatya'ya 1 ay önce gelecektik ama nasip olmadı. Bugün sizlerle hasret gidererek bu gecikmeyi telafi ediyoruz. Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanlığı'nda %72 milletvekilliğinde %69 destek veren Malatya'ya teşekkür ediyorum. Malatya yine sandıkta destan yaptı. Üzerinize düşeni yaptınız. Biz de bunun karşılığını vermek için gece gündüz çalışacağız.

Kandille demlenmeyi marifet sananı Malatya affeder mi?

Bizim bildiğimiz Malatya'nın insanı karakterli olur, mert olur, sözünün eri olur. Pusulasını şaşıranı, Kandille demlenmeyi marifet sananı Malatya affeder mi? Eser ve hizmet siyasetiyle şehrini geliştireni Malatya unutur mu? Depremle sarsılan, nice sevdiklerini toprağa verenlere yeniden hayata sarılma umudu vereni Malatya bırakır mı?

6 Şubat Depremlerinde Malatya ve diğer şehirlerimizde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Malatya’da 20 bini kırsalda kalanı şehir merkezinde olmak üzere 70 bin hak sahibi belirlendi. Geçtiğimiz ay inşası tamamlanan 6 bin 181 konutu hak sahiplerine teslim ettik. Halen şehirde 48 bin 837 konutun yapımı devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız şehir merkezindeki düzenlemeyi yapıyor.

"Yıl sonuna kadar 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz"

Depremin şehrimizdeki tüm izlerini silene kadar durmadan çalışacağız. Bugüne kadar teslim ettiğimiz 46 bin konut sayısını ay sonuna kadar 75 bine çıkartacağız. Yıl sonuna kadar her ay 1520 bin ilaveyle 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz.

"Dünyanın bir başka ülkesi bizim yaşadıklarımızı yaşasa..."

Türkiye'nin maruz kaldığı onca terör saldırısının, darbe girişiminin, gizli açık kuşatmanın üzerine yaşadığı deprem felaketinin elbette maddi manevi ağır bir maliyeti oldu. Bunca insan kaybının şehirlerimizin gördüğü ağır hasarın altından kalkmak kolay değil. Dünyanın bir başka ülkesi bizim yaşadıklarımızı yaşasa emin olun tekrar toparlanması on yıllar sürer. Hamdolsun biz asrın birlikteliğiyle asrın felaketinin üstesinden geliyoruz. Malatya başta olmak üzere tüm deprem şehirlerimizi eskiden daha güvenli, huzurlu, canlı, hareketli hale getirmekte kararlıyız.

"Türkiye dünyanın en büyük ülkeleri arasındaki yerini alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz"

Hayatını kaybedenleri elbette geri getiremeyiz ama onun dışındaki tüm kayıpları daha iyisiyle yerine koyacak güce, azme, dirayete sahibiz. Tıpkı yaşadığımız diğer sınamalar gibi depremin de bizi hedeflerimizden koparmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye, diplomasisiyle, ekonomisiyle, askeri gücüyle, sosyal yapısıyla dünyanın en büyük ülkeleri arasındaki yerini alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Malatya şahidimiz olsun ki Milletimizin desteği ve duası arkamızda olduğu müddetçe de bu mücadelenin zaferle sonuçlanmasının önüne kimse geçemeyecektir.

"AK Parti'nin belediyecilik tecrübesini kimseyle tartışmayız"

Türkiye, şehirlerini yönetecek belediye başkanlarını seçecek. Cumhur ittifakı olarak bu seçimlerde de işbirliği yapıyoruz. AK Parti'nin belediyecilik konusundaki tecrübesini kimseyle tartışmayız. Dün şehrimize hizmet eden kardeşlerimizi nasıl desteklediysek, bugün vazifeye talip olan kardeşlerimizin aynı şekilde yanında olacak.

"Gölgemizde yürümeye çalışanlara müsaade etmeyiz"

Partimizin eski belediye başkanlarını, eski milletvekillerini aday göstererek bize kaybettirmeye çalışan partiler ortaya çıktı. İsteyen istediği yerde siyaset yapabilir. Biz kendi partimizden mesulüz. Ancak hem bize kaybettirmek için çalışıp, hem bizim gölgemizde yürümeye çalışanlara müsaade etmeyiz. Tüm hayatımızı ülkemize eser kazandırmaya adadık.

"Bunun adı siyasi şantajcılıktır"

Ülkeye hiçbir faydanız dokunmayacak, hiçbir insanın hayatına olumlu yönde yapamayacaksınız. Millete hiçbir katkınız olmayacak sadece yalan yanlış konuşarak siyaseti domine etmeye çalışacaksınız. Bunun adı siyasi şantajcılıktır. Türkiye bugüne kadar ne çektiyse zübük siyasi tiplerinden çekmiştir. Sadece öteki ne veriyorsa 5 fazlası benden yalanıyla ülkedeki güven istikrarını bozmayla iş yapmaya çalışanlara acıyarak bakıyoruz. Milletimizin sandıkta ne siyasi şantajcılara ne zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğini biliyorum. Son dönemde bu habis siyaset tarzı yeniden hortladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra AK Parti hükümetleri döneminde Malatya'ya yapılan hizmetleri anlattı ve partisinin belediye başkan adaylarını tanıtarak, 31 Mart için seçmenlerden destek istedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Bomba anket! Bu  pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Foto Galeri Bomba anket! Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? Galeriye Gözat