BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,27
ALTIN 508,38
HABER /  SEÇİM  /  ANKET

CHP'nin anketçisi isyan etti HDP kampanya yapmasın!

CHP'ye yakınlığıyla bilinen SONAR Araştırmanı'nın sahibi Hakan Bayrakçı referandum arefesinde isyan etti. Bayrakçı HDP'nin kampanyasının 'Hayır' cephesine zarar verdiğini söyledi.

Abone ol

Anayasa referandum sonuçlarına ilişkin en son değerlendirme kamuoyunda 'CHP'nin anketçisi' diye anılan SONAR Araştırma'nın sahibi Hakan Bayrakçı'dan geldi. 

CNN Türk'te yayınlanan Ne Oluyor? programında Şirin Payzın'ın sorularını yanıtlayan Hakan Bayrakçı, HDP'nin referandum kampanyasındaki 'Hayır' tavrını eleştirdi. 

SEÇMEN HDP-CHP BİRLİKTELİĞİ DİYE YORUMLAR

"HDP mümkünse kampanya yapmasın" diyen Bayrakçı, şunları söyledi:

"Kelepçeledi ellerini Aylin Nazlıaka, etrafını CHP'liler sardı diyorduk, hayır HDP'li milletvekilleri de onu korumaya geldiler. İşte o öyle olduğu zaman Nazlıaka yüzde 100 haklı olsa bile onu koruyan HDP'li vekiller olduğu zaman seçmen şöyle bakar olaya: 'HDP-CHP el ele, karşısında MHP ile AK Parti.'

Bu konu çok önemli, bu referandumun sonucunu tayin edecek. Önerim belli, 4 ay önce de anlattım, HDP mümkünse kampanya yapmasın. HDP, 'Hayır' tavrını ve kampanyasını kuvvetle yaparsa bu 'hayır' cephesine verilecek en büyük zarardır."

SONAR referandum anketi sonuçları

TWITTER'DAN CEVAP VERDİ: HALK HDP'Yİ SEVMİYOR

Canlı yayında yaptığı konuşmadan rahatsız olan HDP'lilerin tepkileri üzerine, sosyal medyadan açıklama yapan Bayrakçı, "HDP'liler kızıyor. Ben anket sonuçlarını söyledim. Halk, HDP'yi sevmiyor. Kendi fikrim ise, keşke PKK'sız bir Türkiye parti olabilseydi" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
O araçlar trafikten men edilecek!
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Şehit cenazesindeki ilginç olayın sırrı çözüldü
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı 2017 resmi açıklama
Bakanlık'tan 81 ile uyarı! Güvenlik önlemleri artırıldı
Gülen’in avukatı ve yeğeni ortadan kayboldu!
HDP vekil hakkında zorla getirme kararı
Dolar kuru bugün yükselişte 25 Ocak 2016 dolar yorumları
Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel'in tahliye talebine ret
Yargıtaydan ihraç edilen 52 kişi için yakalama emri!
Yorumlar 38 yorum