BIST 9.312
DOLAR 31,02
EURO 33,62
ALTIN 2.020,36
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'li üye öyle bir soru sordu ki

CHP Ardahan İl Başkanlığı'nda, düzenlenen toplantıda CHP'li üyenin toplantıda söylediği sözler, milletvekillerini şaşırttı.

Abone ol

Parti üyesi emekli bankacı Naif Çoban'ın sözleri şaşırttı. Türkiye'nin siyasi tablosunu değerlendiren Naif Çoban, "Biz Kürtlere ne söyleyip, oy isteyeceğiz?" diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen Manisa Milletvekili Hasan Ören başkanlığındaki 6 milletvekili, Ardahan İl Başkanı İlimdar Senem ve partililer tarafından karşılandı. İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda Ören, partisi tarafından hazırlanan 17 maddelik 'Özgürlük ve Demokrasi Bildirgesi'ni okudu.

Burada söz alan parti üyesi evli 3 çocuk babası emekli bankacı 50 yaşındaki Nafi Çoban CHP'nin Doğu ve Güneydoğu'da zayıf olduğunu belirterek şunları söyledi:

NE DİYORUZ?

"BDP milletvekilleri açık açık 'Kürdistan'ın dört parçasını verin' diyorlar. Bunlarla Kürt sorunu çözülmez. CHP Genel başkanından en aşağıya kadar bizler hepimiz seçime gideceğiz. Ben de bir Kürt vatandaş olarak, yarın Kürtlerden oy isterken, 'ne söyleyip oy isteyeceğiz? Demokratikleşme, Güneydoğu paketlerini açıklıyoruz. Ama paketlerimiz bir işe yaramıyor. BDP 'Kürdistan'ın dört parçasını verin' derken, ne söylüyoruz? Hayır kardeşim diyebiliyor muyuz? Peki diyemiyorsak ne diyoruz? 

KÜRTLERLE İLGİLİ CHP'NİN NET BİR PROJESİ OLMASI GEREKİYOR

Yani çok net bir tavır ortaya koyamıyoruz. Tabii ki bu 17 madde de lazım. Bunları her zaman konuşuyoruz. Ama bunlarla beraber Doğu ve Güneydoğu'da Kürtlerle ilgili CHP’nin net bir projesi olması gerekir. Bölgede bir milletvekilimiz var. Eskiden Kars’tan CHP 4- 5 milletvekili çıkarıyordu. Kürtlerle iletişimi kaybettik. En çok iletişim isteyen parti biziz ama, en çok iletişimi kaybeden parti de biziz. Ya kendimizi anlatamıyoruz. Ya da elimiz taşın altında değil. Peki ne vereceğiz Kürt kardeşlerimize?"