BIST 3.491
DOLAR 18,58
EURO 18,45
ALTIN 1.022,00
HABER /  MEDYA

CHP'li İnce'den Mansur Yavaş itirafı!

Muharrem İnce, CHP'nin Ankara'da taktik hatası yaptığını söyledi.

Abone ol

İNTERNETHABER- CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan'ın CHP'li milletvekillerini TİB aracılığıyla dinlettiğini iddia etti. Erdoğan'ın yemin krizi öncesi bu dinlemeler sayesinde CHP'ye meydan okuduğunu söyleyen İnce, Ankara seçimlerinde de CHP'nin Mansur Yavaş'ı belirleyerek hata yaptığını iddia etti. İnce, Yavaş "CHP'den değil DP'den aday olması gerekirdi" diye konuştu.

CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölgede, CHP'nin 30 Mart seçimlerindeki performansı masaya yatırıldı. Gürsel Tekin, Muharrem İnce gibi isimlerin katıldığı programda CHP'nin seçim grafiği tartışırken, Ankara ve İstanbul adayları tartışıldı.

"ERDOĞAN CHP MİLLETVEKİLLERİNİ DİNLEDİ" 

Gürsel Tekin, CHP'nin 30 Mart seçimlerindeki grafiğini başarılı bulurken Grup Başkanvekili Muharrem İnce ise alınan sonuçların kendileri açılarından başarılı sayılamayacağını iddia etti. Tape'ler konusunda halkın ikna olmadığını da anlatan İnce, asıl dinlemeleri Erdoğan'ın yaptığını söyledi. İşte İnce'nin o ilginç sözleri:

"Bakın biz toplantı yapıyoruz, yemin etmeye gitmeyeceğiz diyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız akşam telefonda görüşüyorlar. Yemin edelim, bakın milletvekilliğimiz düşer bir daha seçilemeyiz, haklarımızı alamayız diye. Bunun ertesi günü Başbakan, meydan okuyor, tükürdüğünüzü yalayacaksınız yemin edeceksiniz diyor. Biz o günlerde bunları söyleyemezdik ama milletvekillerinin dinlendiğini biliyorduk. Yani cemaatin üzerine bunu atmayın. TİB'te başkandan, çaycısına kadar atayan Erdoğan'dır."

"MANSUR YAVAŞ HATAYDI" 

Ankara adayı konusunda da isim olarak değil ama strateji olarak hata yapıldığını da iddia eden İnce, Yavaş'ın CHP'den adaylığını değil DP'den adaylığını destekleseydik daha başarılı olurduk diye konuştu. İşte İnce'nin o ilginç taktiği;

"Kişiyi tartışmak değil derdim, taktiği tartışmak. Sayın Mansur Yavaş ile hiç yanyana gelmedim. Kendisi Ankara için değerli bir figürdür. Bizim taktiğimiz taktiğimiz onu CHP'den aday değil DP'den aday yapmak üzerine kurulu olması gerekirdi. Çünkü Melih Gökçek'ten hoşlanmayan AK Parti tabanı var. Melih Gökçek'e değil ama CHP'ye de oy vermeye eli gitmiyor. Biz onu CHP'den değil Demokrat Parti'den aday olmaya teşvik etseydik, AKP'den oy alırdı bizim şansımız fazla olurdu. Bizden aday olmasını tartışmıyorum, kimseyi kırmak istemiyorum. Benim tartıştığım mesele taktik meselesidir."
 

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan Gülen'in iadesini istedi!
Erdoğan Gülen'in iadesini istedi!
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Eşini aldatan taşlanarak öldürülecek!
Eşini aldatan taşlanarak öldürülecek!
Regaip Kandili namazı ne zaman kılınır kaç rekat?
Regaip Kandili namazı ne zaman kılınır kaç rekat?
Gizem'in annesi beddualarla işin aslını anlattı
Gizem'in annesi beddualarla işin aslını anlattı
Umutsuz Ev Kadınları  140 - 141. bölüm fragmanları
Umutsuz Ev Kadınları 140 - 141. bölüm fragmanları
Paşa Gönlüm 2. bölüm fragmanı
Paşa Gönlüm 2. bölüm fragmanı
İlber Ortaylı  Balkan Tarihi Sorunsalı nı anlattı
İlber Ortaylı Balkan Tarihi Sorunsalı nı anlattı
Aramızda Kalsın 30. bölüm fragmanı
Aramızda Kalsın 30. bölüm fragmanı
Kurtulmuş:  Hesap yaparken milleti unuttular
Kurtulmuş: Hesap yaparken milleti unuttular