BIST 1.325
DOLAR 7,95
EURO 9,48
ALTIN 460,56
HABER /  GÜNCEL

Çeşme'de denize 'kirli' diyenlere dava açılacak!

ÇEŞME'de karaya oturan gemiden sızan yakıtın denizi kirlettiği iddiası sosyal medyada yayıldı. Çeşme Otelciler birliği de gidip deniz suyunu analiz ettirdi. Deniz temiz çıktı, şimdi 'kirli' diyene dava açılacak.

Abone ol

Çeşme'de denize sızan yakıtın ardından son haftalarda bazı vatandaşlar ve blogger'lar sosyal medya hesaplarından Çeşme'de denize girildiğinde üzerlerine yakıt yapıştığına, hasta olduklarına dair paylaşımlarda bulundu.

Çeşme Otelciler Birliği 2'nci Başkanı Yakup Demir, "Aman ha Çeşme’nin denizi, plajları kirlidir, sağlığa zararlıdır. Girmeyin" diye paylaşımda bulunanlarla tek tek görüştüklerini, 48 saat içinde içeriğin kaldırılmasını istediklerini kaldırılmadığı taktirde tazminat davası açtıklarını söyledi. Laboratuvar analizlerinin "Denize girilebilir" yönünde olduğunu ifade eden Demir, şunları söyledi:

"Çeşme Otelciler Birliği olarak bu gibi yalan, yanlış, belgesiz ve mesnetsiz haberlerin peşine düşerek ve bu haberlerin detaylarına inerek kaldırılmasını sağlayıp, yapılan yanıltıcı ve karalayıcı yayınlara ilişkin tazminat davası açılması için uğraşımızı sürdüreceğiz. Söz konusu olayla ilgili defalarca halk sağlığını tehdit eden hiçbir unsur olmadığını, denize girmekte sakınca olmadığını beyan eden resmi kurumlar tarafından belgelerle açıklama yapılmasına rağmen bu belgeleri yok sayarak, Çeşme denizinin, plajlarının kullanılmaması yönünde halkı aksi yönde bilgilendiren, huzurunu kaçıran ve şüpheye düşüren yanlı ve yanıltıcı haberler yapan, belgesiz, bilgisiz ve herhangi bir araştırma yapmadan, duyumların içeriğini araştırmadan, görsel paylaşan, 'sosyal medya kullanıcıları' maalesef Çeşme turizmine ve Çeşme ekonomisine çok ciddi zararlar veriyor ve vermeye de devam etmekteler."

ÖNCEKİ HABERLER
CHP'li ilçe başkanı ve 2 oğlu cinayetten gözaltında
Ergenekon davası tamamlandı! İşte istenen ceza
Tutuklu polisten şok sözler bu silah için 3 gün eğitim aldım
Engelli memur alımları ne zaman 2017 başvuru şartları
TSK'dan son dakika Kuzey Irak'a operasyon açıklaması
Kasım ayı hacamat takvimi 2020 ne zaman yapılır?
Yorumlar