BIST 2.439
DOLAR 16,22
EURO 17,36
ALTIN 966,51
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Çelik Suriye'ye yeni model buldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Suriye için Kosova modeli önerdi.

Abone ol

Suriye’de kimyasal silah kullanılmasını değerlendiren Hüseyin Çelik, “Bu insanlık suçudur, insanlık dramıdır” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, “Kimyasal silah olsa da olmasa da Beşar Esad çizmeyi açmıştır. Bu kadar acımasız bir şekilde kendi halkına saldıran bir diktatörün durdurulması gerekiyor. Türkiye başından beri doğrudan yana tavır aldı, bu tavrını sürdürüyor. Ümit ediyorum, bu acı sona erer ve Suriye normale döner” dedi.

Türkiye'nin ilk tercihinin Birleşmiş Milletler'in (BM) Suriye'ye müdahalesi olduğunu dile getiren Hüseyin Çelik, "Bu olmazsa Kosova modeli değerlendirilir" diye konuştu.

'MECLİS DEĞİL, HÜKÜMET ADINA KONUŞUYOR'

CHP Milletvekili Faruk Loğoğlu’nun “Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu alabildiğine sorumsuzluk içinde savaş çığırtkanlığı yapıyor” eleştirilene de yanıt veren Çelik, “Sayın Davutoğlu hükümetin iradesinden söz ediyor. Ahmet Davutoğlu, Meclis adına değil, hükümet adına konuşuyor” dedi.

'1 MART TEZKERESİNE RET OYU VERMİŞTİM'

AK Parti'li Çelik, Ekim ayına kadar yapılacak olası bir operasyon için yeni bir tezkereye ihtiyaç olmadığını dile getirdi.

Çelik, “1 Mart tezkeresiyle mukayese etmek yanlış, ben o tezkereye ret oyu vermiştim” dedi.

'MİT MÜSTEŞARI MURSİ'Yİ UYARMIŞ OLABİLİR'

Hüseyin Çelik, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın darbeden önce Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yle görüşmesine ilişkin ise şöyle konuştu: “Sayın MİT Müsteşarı’nın Mursi’yle ne paylaştığını bilmiyorum, bilmem de gerekmiyor. Dost ülkeler arasında istihbarat paylaşımı her zaman vardır. Dolaylı görüşmüş olabilir, hareketlilik varsa kendisiyle paylaşmış, uyarmış olabilir.”

'BİZ ÜZERİME DÜŞENİ YAPIYORUZ'

Çelik, Mursi’nin serbest bırakılması için yürütülen girişimlerle ilgili bir soruya “Sonuç verir mi vermez mi bilinmez. Çözülür ya da çözülmez; en azından siz üzerine düşeni yapmış olursunuz. Türkiye dost bir ülke olarak üzerine düşeni yapmaktadır” diye yanıt verdi.

'YALNIZ KALDIĞIMIZ FALAN YOK'

Türkiye’nin yalnız kaldığı eleştirilerine yanıt veren Çelik, “Bizim bir yerde yalnız kaldığımız falan yok. Ortadoğu ülkelerinde anket yapın bu insanların idol kabul ettiği lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Tavrından dolayı ‘helal olsun’ denilen ülke, Türkiye’dir” dedi.

BAŞBAKAN'IN AĞLAMASI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir programda ağlamasıyla ilgili eleştirilere de tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, şöyle konuştu:

“Mısır’da 17 yaşındaki Esma adice, göğsünden vurularak şehit edildi. Başbakan’ın katıldığı programda babasının Esma için yazdığı mektup okundu. Başbakan’ın böyle bir olay karşısında ağlaması son derece insanidir, son derece insancadır. Ağlamak insancadır, insanidir, insanlara mahsustur. Bugüne kadar sığırların ağladığı görülmemiştir. Hayvanlar gülmezler de ağlamazlar da. Bu, insani bir şeydir. Kılıçdaroğlu’nun tavrını kalpsizlik, duygusuzluk olarak değerlendiriyorum. Onları ayıplıyor, kınıyorum.”

ÖNCEKİ HABERLER
Muhalifler Batı’ya hedef listesi verdi
Muhalifler Batı’ya hedef listesi verdi
Pınar Selek için şoke eden karar!
Pınar Selek için şoke eden karar!
Bakire den kötü oyun
Bakire den kötü oyun
Davutoğlu simit yiyip gazoz içti
Davutoğlu simit yiyip gazoz içti
’’Tezkere çıkarmak çok ciddi mesele değil’’
’’Tezkere çıkarmak çok ciddi mesele değil’’
Suriyeli ailenin ağlatan dramı
Suriyeli ailenin ağlatan dramı
Çöp kamyonu otomobile çarptı: 1 ölü, 11 yaralı
Çöp kamyonu otomobile çarptı: 1 ölü, 11 yaralı
Cameron tatiline  Suriye  arası verdi
Cameron tatiline Suriye arası verdi
Görüşmelerin ertelenmesi çok üzücü
Görüşmelerin ertelenmesi çok üzücü
Yemen askerlerini Türkiye tedavi edecek
Yemen askerlerini Türkiye tedavi edecek