BIST 1.927
DOLAR 13,83
EURO 15,62
ALTIN 790,61
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Çelik, Kılıçdaroğlu'nu öyle bir şey için eleştirdi ki...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Abone ol

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı kınayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kılıçdaroğlu'nu çok ilginç bir yerden eleştirdi. Bekir Bozdağ Hacıbektaş’ta saldırıya uğradığında ana muhalefet liderinin saldırıyı kınayamadığını söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya değindi. Olayı kınayan Çelik, aynı tutumu Bekir Bozdağ Hacıbektaş’ta saldırıya uğradığında kendisinden beklediğini ama bunu göremediğini ifade etti. Çelik, "Orada Kılıçdaroğlu kürsüye çıktığında bu menfur saldırıyı kınıyorum erdemini göstermedi" dedi.

Saldırganın AK Parti üyesi çıkmasıyla ilgili, "talihsizlik" değerlendirmesi yapan Çelik, geçmişte Bekir Bozdağ ve Taner Yıldız'a da saldırıların olduğunu hatırlattı.

''Bekir Bozdağ Hacıbektaş’ta saldırıya uğradığında başı okşandı, sahip çıkıldı. Ve orada Kılıçdaroğlu kürsüye çıktığında 'Bu menfur saldırıyı kınıyorum' deme erdemini göstermedi'' diyen Çelik şöyle devam etti:

"AK Parti'ye saldırı olsaydı ne olurdu diyen CHP'lilere bunu hatırlatırım. Sayın Bozdağ'a, Sayın Yıldız'a, Sayın Ahmet Türk'e yapıldığı zaman da aynı tavrın gösterilmesi gerekiyor. Denetimli serbestlik yasası ile birlikte bu ve benzeri saldırılar devam ediyor. Ben buradan Adalet Bakanı olmak üzere TBMM'de grubu olan partilere çağrıda bulunuyorum. Bu saldırılarla ilgili caydırıcı olacak cezai müeyyidelerin getirilmesi gerekiyor. Adalet Bakanımıza da bu temennilerimizi dile getirdim. Ahmet'e yapılana bugün sevinirseniz Mehmet'e yapıldığında üzülürsünüz. Şiddet karşısında set oluşturmak zorundayız. Türk siyaseti bu konuda bir tavır birliği sergilemezse kendisine yazık etmiş olur"

İşte Çelik'in gündeme ilişkin diğer açıklamaları:

Devlet Bahçeli'nin bir iddiası var, CHP ile işbirliği yaptılar diyor. İster çarpın ister bölün ister karekökünü alın küpünü alın ne yaparsanız yapın ikiniz birleştiğiniz zaman bir Ak Parti olmuyorsunuz. Bunu kabul etmek bir erdemdir. Sayın Bahçeli'nin bu konuda rahat olması gerektiğini düşünüyorum. Dine dayalı siyasert yapmanın o ülkeye facia getireceğini biz her zaman söyledik. Etnisite üzerinden siyaset yapanlar zorlarsa %22'ye kadar oy alabiliyorlar. 

MISIR'DA 529 İDAM KARARI

Mısır'daki cunta yönetiminin verdiği idam kararlarına tepki gösteren Çelik, şunları söyledi:

"Mısır'da darbeden sonra sokaklarda katliam yapıldı. 529 idam kararı verildi. Mısır'da insanlık asılıyor. Çağdaş firavunlar devrede. Medeni dünya olması gerektiği şekilde sesini yükseltmiyor. Bu da bir insanlık dramıdır. Hükümetimiz ve partimiz ilk günden beri demokrasinin yanında durduk. Sayın Başbakan'ın grup konuşmasında bu konuya değinmemiş olmasını farklı anlamlara çektiler. Mısır'a tepkisini gösterdiğinde 'Ne karışıyorsunuz' diyenler bugün böyle konuşuyor. Bizim bu konuda tavrımız nettir. Mısır'daki darbeye her zaman karşı durduk, karşı durmaya devam edeceğiz"

SEÇİM GÜNÜ 8 ŞEHİRDE ELEKTRİK KESİLDİ

Bazı illerde elektrik kesilmiştir. Elektrik kesilmesi seçime mahsus olarak değerlendirilirse bu yanlış olur. Seçim günü 8 şehirde elektrik kesildi. Ovacık’ta elektrik kesildi… Orada seçimi TKP kazandı. Elektrik kesilmesi hoş bir şey değil ama elektrik kesildiyse bizim için de kesildi. Bunlar züğürt tesellisidir.

KILIÇDAROĞLU'NUN BU TAVRINI AYIPLADIM

Sayın Kılıçdaroğlu grup toplantısında, AGİT toplantısında Tacan İldemin’in “Reyhanlı saldırısını El Kaide yaptı” dediğini söylediği öne sürdü. Kendisi bizatihi açıklama yaparak doğru olmadığını ifade etti. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu tavrını ayıpladığımı söylemek isterim.

BAHÇELİ 'ERDOĞAN MUHTAR BİLE OLAMAZ' DEMİŞTİ

Sayın Bahçeli cumhurbaşkanının iki kişinin belirleyeceğini söyledi. Cumhurbaşkanlığına halk, millet karar verecek. Sayın Bahçeli tek başına Başbakan’ın cumhurbaşkanı olamayacağını söylüyor. Sayın Bahçeli Erdoğan muhtar bile olamaz da demişlerdi.

AYM’NİN TWITTER KARARI

Çelik, Anayasa mahkemesinin twitter kararıyla ilgili, "Anayasa mahkemesine bireysel başvurunun kaideleri bellidir. YSK Ankara seçimleriyle ilgili bir karar verdi. Sayın Mansur Yavaş, Anayasa Mahkemesine ne diyecek. Ben tek başıma Başkan olamadım biz hep birlikte başkan olacaktık mı diyecek? Bireysel başvuru imkanını getiren Ak Parti'dir. Bu kötü amaçla kullanılamaz." dedi.

Youtube meselesinden de hükümneti suçlayanlar bunu vidanına sordukları zaman iktidarı haklı bulacaklardır. Biz iktidara geldiğimizde 20 milyon internet kullanıcısı vardı. Şimdi30 milyon. Bütün okullara interneti getiren biziz. 

YURT DIŞINDAKİ TÜRK OKULLARI

Bu okullarla ilgili olarak başta cumhurbaşkanı başbakan ve bakanlar bütün iktidarımız boyunca adeta bir şemsiye görevi görmüştür. Ben milli eğitim bakanlığım boyunca gittiğim yerlerde ilk bu okulları ziyaret ettim. Ben üç çocuğumu bu okullarda okuttum. Ama birileri bu okulları Türk hükümeti aleyhine propagandanın üssü haline getirirse orada bir problem var demektir. Kendi ülkesini bir diktatörlük başbakanı diktatör olarak tarif eden AK Parti hükümetini El Kaide ile el ele gösteren bir anlayış bu okulları da kendi emelleri için alet ederse okullar ile ilgili sempatinin antipatiye dönüşmesine yol açar.

Selam diyen bir örgüt icat edeceksiniz bazı Ak partilileri irtibatlı göstereceksiniz… Bununla kime selam verilmek isteniyor. Yanlış yapanları her zaman bu camianın samimi mensuplarından ayırmaya çalıştım. Bir mümini küstürmeyelim diye azami özeni gösterdik. Birisi eğer başbakanı, bakanları hiçbir mahkeme kararı olmadan dinliyorsa bunlarla ilgili gereken yapılmalı mı yapılmamalı mı? TIR’ların durdurulması esansında savcının haddini aştığını söyledim. Bir tabur askerle kendi ülkesinin yaptığı operasyona savcı nasıl böyle müdahale edebilir. Elmasla kömür arasında bir karbon fark vardır. Bu çok ince bir çizgidir. Bu okullara para verenler yaptıranlar Allah rızası gözeterek vermişlerdir. Ama bugün birileri tarafından farklı mecralara çekecek şekilde kullanılıyorsa ben buna teessüf ederim.

TÜRGEV’E YURTDIŞINDAN 99 MİLYON DOLAR BAĞIŞ İDDİASI

Bu bağış yüz milyon dolardır. Türkiye’de birçok vakıf dernek var. Bunların da hangi ölçülerde bağış alıp alamayacakları belirlenmiştir. Ne yapıyor bu vakıf özellikle kız çocuklarının okuması için yurt yapıyor. ÇYDD yurt dışından yardım alabilir mi alabilir. Biz UNICEF ile kampanyayı beraber götürüyordu. Yapılan iş belliyse mantıklıysa bu bir beklenti karşılığı değilse bunu tutup da yolsuzluk gibi göstermek hangi vicdana sığar. Vakıfbank zerinden gelmiş. Mesele bu kadar açık.

inserat_630x265_08.jpgARINÇ'TAN TÜRGEV BAĞIŞI AÇIKLAMASI

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) yurtdışından 99 milyon 999 bin 990 Amerikan Doları para geldiği iddiası, Bülent Arınç tarafından... (TIKLA OKU)

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara'da korkutan facia!
Ankara'da korkutan facia!
İstanbul: Grevdeki fabrika işçileri gözaltına alındı
İstanbul: Grevdeki fabrika işçileri gözaltına alındı
Avrupa Parlamentosu'nda Gülen krizi
Avrupa Parlamentosu'nda Gülen krizi
XP tarih oldu! Peki ya banka ATM'leri?
XP tarih oldu! Peki ya banka ATM'leri?
MİT yasasındaki bu madde 'yalan' oldu
MİT yasasındaki bu madde 'yalan' oldu
Yolsuzluğa adı karışan politikacı yanacak
Yolsuzluğa adı karışan politikacı yanacak
Rusya: Striptiz dansçılarından Kırım'a yevmiye bağışı
Rusya: Striptiz dansçılarından Kırım'a yevmiye bağışı
Audi Q4 konseptin çizimleri yayınlandı
Audi Q4 konseptin çizimleri yayınlandı
Öğretmenler ne kadar tazminat alacak?
Öğretmenler ne kadar tazminat alacak?
4 istihbaratçıya telekulak sorgusu
4 istihbaratçıya telekulak sorgusu