BIST 1.383
DOLAR 8,17
EURO 9,72
ALTIN 453,14
HABER /  DÜNYA

Çeçen lider Kadirov'dan şok Putin itirafı!

ÇEÇENİSTAN Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov, Rusya Devlet Başkanı Putin'in hakkında vereceği kararı kabul etmeye hazır olduğunu söyledi. Kadirov, "Karar Putin tarafından verilecek. Nuna 'emredersiniz' diyecek bir askerim." dedi.

Abone ol

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov, yeniden aday olmak istemediğini, konuyu Rusya yönetimi ile henüz görüşmediğini ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hakkında vereceği kararı kabul etmeye hazır olduğunu söyledi.

Kadirov, "Bu konuda herhangi bir karar Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından verilecektir. Ben de buna 'emredersiniz' diyecek bir askerim." diye konuştu.

5 NİSAN'DA GÖREV SÜRESİ DOLACAK

5 Nisan 2016'da görev süresi dolacak olan Ramzan Kadirov, son birkaç gündür yaptığı açıklamalarla göreve devam etmek istemediğini duyurmuştu. Rus Interfax ajansına konuşan Kadirov, bu kararını Rusya yönetimi ile görüşüp görüşmediğine dair bir soruya "Hayır, bu konu henüz görüşülmedi. Hiç gündeme gelmedi. Eğer gündeme gelseydi bunu da size söylemezdim." dedi.

"AÇIKLAMAM GEREKİYORDU"

Bu konuyu kamuoyu önünde gündeme getirmenin belli kuralları olduğunu dile getiren Kadirov, "Bunları yayınlamada öncelik Kremlin'indir. Görev süremin sona ermesine bir aydan biraz fazla süre kaldı. Gazeteciler bana sordular, ben de düşüncemi açıkladım; çünkü açıklamam gerekiyordu. Şimdi artık biliniyor." ifadelerini kullandı.

Kendisine ve ekibine verilen görevleri federal merkezden aldıkları desteklerle yerine getirdiklerini belirten Kadirov, "Sonuçlar herkes tarafından görülebiliyor." diye ekledi.

"RUSYA HALKI VE ÇEÇEN TOPLUMU TAMAMEN BÜTÜNLEŞTİ"

Ramzan Kadirov, şu ifadeleri kullandı:

"Bütün bu yıllar için, kendime bir görev belirledim; bilinen objektif sebeplerden dolayı halklarımızın arasında yerleştirilmiş yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak. Bugünlerde Çeçen halkları Ruslarla ve diğer Rusya halkları ile birlik olma duygusunu hissediyor, binlerce genç insan ülkemizin güvenliği için hizmet ediyor ve bütün bölgelerden Rusya vatandaşları her gün tatil için Çeçenistan'a geliyor. Aslında Çeçen toplumu Rusya halkları ile tamamen bütünleşti, Çeçenistan ve Rusya Federasyonu'nu birleştirme süreci tamamlandı."

ÖNCEKİ HABERLER
Cemaat yazarı Gülen'in Sızıntı yazısını paylaştı olay oldu
İbrahim Karagül'den her satırı bomba Demirtaş yazısı
ABD'den Esad'ı köşeye sıkıştıracak karar çıktı!
Mardin'den 3 kara haber art arda geldi!
YGS 2016 sınav yeri öğrenme TC ile sorgula ÖSYM
MHP'den muhaliflere tüzük hatırlatması
Cumhuriyet'in Sur tweetine tepki var!
Dikili'de mülteci kampı kavgası!
Hastanede inanılmaz cinayet!
Yüzlerce kaçak Türkiye'ye iade edildi!
Yorumlar 46 yorum