BIST 11.126
DOLAR 33,02
EURO 35,99
ALTIN 2.548,12
HABER /  EKONOMİ

Büyükanne maaşında yeni bir fırsat!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hayata geçirdiği büyükanne maaşı için yeni bir fırsat ortaya çıktı. İşte detaylar...

Abone ol

Torun bakan büyükanneye maaş projesinde ilk ödemeler geçtiğimiz hafta yapılırken, başvuru yapanlar için yeni fırsat ortaya çıktı.

Pilot projede boş kalan kontenjanlar için yedek aileler belirlendi. 10 ilde hayata geçirilen proje için başvuru yapanlar, Çalışma Bakanlığı'nın internet sitesinden hak sahibi olup olmadığını öğrenebilecek.

Projeye katılması uygun görülen hak sahiplerinin, 28 Nisan'a kadar katılımını teyit etmek için ikamet ettiği ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne başvurması ve gerekli belgeleri teslim etmesi gerekiyor. Proje kapsamında hak sahibi büyükannelere 12 ay boyunca 425 lira ödenecek. Ancak bu sürenin tamamlanması beklenmeden, projenin yaygınlaştırılması konusundaki karar verilecek.

Takvim'in haberine göre, pilot projede Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı her ay değerlendirme yapılacak. Bu değerlendirmelerde, projenin artıları ve eksileri gözlemlenecek. 6 ayın tamamlanmasının ardından genel bir değerlendirme yapılacak.

Büyükanne maaşı ödemeleri ne zaman nereden nasıl alınacak?