BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  GÜNCEL

Bursa'da Müslüm Baba dinleyen tavuklara bakın ne oluyor

BURSA 'da ilginç olay...Bir tavukçu ilginç bir yöntem deneyerek tavuklarına Müslüm baba şarkılarını dinletti ve daha çok verim elde etti.

Abone ol

Bursa'da yumurta üretimi yapan köylü, kız arkadaşıyla kavga edip bütün gün Müsülüm Gürses şarkıları dinledi, ertesi gün tavuklarının daha çok yumurta verdiğini görünce şaşkına döndü.

Tavuklarına Mozart yerine Müslüm Gürses dinleten organik yumurta üretimi yapan Mustafa Tokalı, tavukların artık birbirleriyle kavga etmeyip uysallaştığı fark etti.

Tavuklara müslüm gürses dinletti, daha fazla yumurtladılar

Mustafakemalpaşa ilçesinin Ağaçlı köyünde organik yumurta üretimi yapan Mustafa Tokalı, kız arkadaşıyla kavga ettiği bir gün çiftliğinde saatlerce Müslüm Gürses şarkıları dinledi. Ertesi gün tavuklarının daha çok yumurta verdiğini görünce büyük şaşkınlık yaşadı. O gün yumurta sattığı devamlı müşterilerinin de yumurtalarının diğer günlerden daha lezzetli olduğunu söylemesi üzerine, Tokalı, klasik müzik dinlettiği tavuklarına artık Müslüm Gürses dinletmeye başladı. Kurduğu çiftliğinde 1 yıldır 300 tavuk bakan Mustafa Tokalı, tavuklarına sabah akşam Müslüm Gürses şarkıları dinletiyor. Genç girişimcinin sattığı yumurtalar rağbet görüyor.

Daha lezzetli ve daha fazla yumurta veriyorlar

Yumurta üretimine köyünde 1 yıl önce başladığını ifade eden Mustafa Tokalı, "Çiftliğimde 300 tavuk var, bu tavuklar daha iyi verim versin diye onlara klasik müzik dinletiyordum. Bir gün kız arkadaşımla kavga ettik. Efkârlanıp o gün akşama kadar Müslüm Gürses şarkıları dinedim. Ertesi gün tavuklarım daha verimli yumurtlar hale geldi. Müşterilerim yumurtaların daha lezzetli olduğunu söyleyerek işin sırrını sordu. Ben de onlara işin sırrının Müslüm Gürses şırkıları olduğunu söyleyince büyük şaşkınlık yaşadılar. Eskiden tavuklar birbiriyle sürekli kavga ederdi. Artık kavga etmiyorlar, oldukça uysallar. Yumurtalarımın tanesini 75 kuruştan satıyorum" dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Karaciğer kanseri nedenleri ve dikkat edilmesi gerekenler
Dün 72 doları gören petrol fiyatları bugün direnç noktası eşiğinde
Türkiye turizm geliriyle güldü! Rakam 4.5 milyar doları aştı
Türkiye'nin enerji ithalatına ödediği rakam 4 milyar dolara yaklaştı
Fenerbahçe'de bu sezonun yıldızı taraftarlar
'Büyükada davası'nda karar çıktı! Hak savunucularına ceza
Yorumlar 1 yorum