BIST 9.645
DOLAR 32,53
EURO 34,89
ALTIN 2.429,92
HABER /  GÜNCEL

Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter kimdir?

Melih Gökçek'in 'sıkı paralelci' diyeret itham ettiği Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter kimdir? Arınç'ın damadı Ekrem Yeter açıklama yaptı.

Abone ol

Melih Gökçek 'fanatik paralelci' deyince gözler Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'e döndü. Peki Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter kimdir, ne iş yapıyor ve "gerçekten paralelci mi?'

Melih Gökçek'in iddiaları sonrasında Arınç'ın damadı Ekrem Yeter sosyal medya üzerinden açıklama yaptı ve şunları "Bana ve eşime paralel demişsin, eğer paralelden kastın vatana millete ve insanlığa hizmet edenlere alkış tutmaksa evet biz sonuna kadar paraleliz" dedi.

EVET BİZ SONUNA KADAR PARALELİZ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le, Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç arasındaki düelloda son konuşan kişi Arınç'ın damadı Ekrem Yeter oldu.
ekrem-yeter-bülent-arinçin-damadi.jpgBülent Arınç ve damadı Ekrem Yeter bir aile fotoğrafında böyle yer aldı. Bülent Arınç 'ın kızı  Ayşenur , Ekrem Yeter ile evli. Ayşenur - Ekrem Yeter çiftinin 12 yaşında Mehmet Akif isimli oğulları var.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "paralel" suçlamasına yanıt veren Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

-“Ey Gökçek! Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki iyi niyetinden bir an bile şüphe etmediğim, dürüst, namuslu ve vicdan sahibi bir adamın damadı olduğum için gurur duyuyorum. Zaten çirkin ithamlarınıza karşılık gereken cevabı babamız verdiği için ben bir söz söylemeye gerek duymuyorum.

-"Ancak bana ve eşime paralel demişsin, eğer paralelden kastın vatana millete ve insanlığa hizmet edenlere alkış tutmaksa evet biz sonuna kadar paraleliz. Yok eğer paralelden kastın devlete ve millete kumpas kurmak, ihanet etmek, rant peşinde koşmak, yalancılık, dalkavukluk, sinsilik, arkadan kuyu kazmak, belden aşağı vurmak ise onu biz bilmeyiz ama…

fft107_mf3906984.20150324162157.jpeg

ekran-resmi-2015-03-24-16.17.12.png

MELİH GÖKÇEK ARINÇ'IN DAMADI İÇİN NE DEMİŞTİ?

Melih Gökçek, Yeter'le ilgili olarak "Bülent Arınç'ın kızı ve damadı Doç. Dr. Ekrem Yeter fanatik paralelcidir... Bunu ben söylersem, birileri iftira atıyor diyebilir. Buyrun 23 Mart 2014'de Ahmet Hakan Hürriyet’teki köşesinde Arınç'ın damadı Doç. Dr. Ekrem Yeter için ne diyor? Dünden beri konuyu araştırıyorum... Paralel yapıda kalıp kalmamayı hala kendi nefsiyle tartışan eski bir arkadaş olayı şöyle anlattı; 'Bülent Bey Fethullah Hocamın son kozuydu. Bülent Bey kızının, işinin ve özellikle damadının baskısına dayanamaz. Bülent Bey bu çıkışı yapmasa aile çok ciddi şekilde sorunla karşılaşır... Baba bir suretle ikna edildi.'... İşte hikayenin özeti..." ifadelerini kullanmıştı.

BÜLENT ARINÇ MELİH GÖKÇEK'E NE YANIT VERMİŞTİ?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "çözüm süreci ve kurulacak olan izleme heyetiyle" ilgili açıklamalarına en sert tepki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten geldi. Gökçek'in "seni istemiyoruz", "istifa etmeli ya da görevden alınmalı" sözlerine Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası kurşun gibi sözlerle yüklendi. 

Bülent Arınç, Çankaya Köşkü'ndeki Bakanlar Kurulu sonrası gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Arınç, Gökçek'in kendisiyle ilgili sözlerine ise tepki gösterdi. Arınç, istifa çağrısına "Ben görevimin başındayım. Bugüne kadar da zamkla yapışmış koltukta oturan bir insan değilim, bunu kendisi çok iyi bilir. Onun istediği noktaya ben siyasi hayatımda çok defa gelmişimdir, her şeyi de feda etmişimdir" ifadesini kullandı. "Koltuk sevdası, mevki, makam sevdası" olmadığına vurgu yapan Arınç, sözlerine şöyle devam etti:

"Çıkar para ilişkisi değil, adam kandırma değil, birilerinin yaptığı gibi. Ben burada bir dava için varım. Bu dava için ömrümü feda ettim. Ülkeme, milletime hizmet etmek için bu görevleri üstlendim. Allah kısmet ederse seçimlerden sonra bu görevde olmayacağım. Şerefimle yaşayacağım, sadece emekli maaşıyla geçinen ama kalbi huzur içinde olan bir insan olarak Ankara'nın sokaklarında dolaşacağım. Buna herkes emin olsun. Beni istifaya davet etmek, beni görevden almak için birilerine çağrıda bulunmak senin hakkın değil, haddin de değil."

"GÖKÇEK'E DEĞİL AMA EŞİ NEVİN HANIMA..." 

Gökçek'e okkalı cevaplar vermeyi aklından geçirdiğini ama iki sebepten bunu yapamayacağını dile getiren Arınç, şöyle konuştu:

"Birincisi benim Gökçek'e değil ama onun değerli eşi Nevin Hanımefendi'ye çok büyük bir saygım var. Eşimle birlikte Nevin Hanım'ı çok beğenir ve severiz. Hayırsever bir kadındır, dindar bir hanımefendidir. Ankara'daki öksüzlerin, yetimlerin başını okşayan bir insandır. Belki de eşinin başarılarında en çok katkısı olan bir hanımefendidir. Bugün burada Gökçek hakkında bir şey konuşursam herhalde Nevin Hanımefendi'yi üzmüş olacağım. İkincisi yeni bir tartışma konusu ortaya atarak seçimlerden önce kafaları, zihinleri karıştırmak istemem. O yüzden Gökçek ile ilgili 100 konuyu 8 Haziran'dan itibaren ömrüm vefa ederse konuşmak isterim. Ama o gün gelinceye kadar hükümetimi yıpratacak, AK Parti'yi yıpratacak bir sözün, bir işin içinde olmam."

"HÜKÜMETİN YANINDAYIM"

Ateş çemberinden geldiğini, her şeye dava adına katlandığını dile getiren Arınç, "O yüzden Gökçek, bakın sayın demiyorum, bu yazdıklarıyla bir tek şeyi amaçlıyor. Bir: Bir yerlere yaranmak istiyor. İkincisi: Oğlunun milletvekilli adaylığını garantilemek istiyor. Daha fazlasını bana söyletmesin" dedi.

Gökçek'in kendisi ve ailesiyle ilgili mesajlarına da değinen Arınç, özel hayata saygı gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim cemaat denen olguya karşı sevgimi ve sempatimi 78 milyon insan bilir ama şunu da çok iyi bilir ki paralel yapı 17-25 Aralık sahtekarlıkları ortaya çıktığı günden itibaren ben hükümetimin yanındayım, ben Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayım. Sadece ben değil eşimle ve ailemle biz, paralel devlet yapılanmasının bir milli güvenlik meselesi olduğunu bilip, bununla mücadele eden insanlarız. Ben buyum. Her şeyimle ortadayım. Amerika'ya giden, olimpiyatlara koşan benim, bu hizmetlerin ne kadar iyi olduğunu anlatan benim. Ben bunları gizlemedim ki. Ama Gökçek bunlardan daha fazlasını yapmıştır. Belediye başkanlığı adaylığında ve seçimlerde oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur. Bu yapıya Ankara'yı parsel parsel satmıştır. Yurt yerleri vermiştir, zengin iş adamlarına okullar yaptırmıştır. İmar planlarında değişiklikler yaptırmıştır. Şunları yaptırmıştır, bunları yaptırmıştır.

"SEÇİMİ ÇOK ZOR KAZANDIKTAN SONRA..."

30 Mart seçimlerine kadar da ağzından da bu paralel yapıyla ilgili bir tek kötü cümle çıkmamıştır. Çok zor seçimi kazandıktan sonra birilerine yaranmak için mücadele ediyor görünmektedir. Kanunen vermiş olduğu yerlerin hepsini iptal etme kaygusındadır. Mahkemelerde boğuşmaktadır. Biz o zaman, hiçbir zaman Ankara'yı veya devletin imkanlarını bu yapı için onların eline, kucağına bırakmadık."

"ADAYLIĞINA İTİRAZ ETTİM"

Başbakan Yardımcısı Arınç, 2009 ve 2014 seçimlerinde Gökçek'in adaylığına itiraz ettiğini bildirerek partisinin adaylık kararından sonra Gökçek'i desteklediğini kaydetti. Arınç, şunları belirtti:

"Adaylığı üzerine karar verince eleştirilerimi bıraktım, onun seçilmesi için çalıştım. Bir AK Partiliye yakışan da bu olmuştur. Dolayısıyla o günden kalan bir hıncını şimdi bir şekilde çıkarmaya çalışıyor. 8 Haziran'a kadar müsaade. Bir, bunu kişisel olarak yaptığını düşünüyorum, 8'inden sonra hesabını sorarım. Ama birileri arkadan kuklacılık yaparak bunu kullanmak istemişse benim kulaklarım iyi duyar, onları da teşhir ederim. Onlar da şimdiden korkmaya başlasınlar. Bana bunu saldırtan kişi veya kişileri 8'inden sonra, Allah'ın izniyle ortaya çıkarırım. Ama yüzde 99 kendi inisiyatifiyle bunu birilerine yaranmak duygusuyla yaptığını düşünüyorum. Tekrar eşinden ve onu sevenlerden özür diliyorum. Bana böylesine hayasızca hakaret eden bir şahsa herhalde bunları söylemem gerekirdi."