BIST 7.878
DOLAR 28,93
EURO 31,21
ALTIN 1.887,97
HABER /  GÜNCEL

Bu ekran 24 ayar olacak

Kuyumculuk sektörüne yönelik (JCT) televizyonu yayına başlıyor.

Abone ol

Kuyumculuk sektörüne yönelik Jewellery Channel Turkey (JCT) televizyonu, 1 Ocak 2008'de yayın hayatına başlayacak.

Expo Channel TV Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem, Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Eğinlioğlu ve altinpazari.com internet sitesi tarafından kurulacak JCT TV, içeriğindeki program ve tanıtımlarla sektördeki gelişmelere yer verecek.

Özhan Erem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ulusal bir kanal olarak sadece uydudan yayın yapacak JCT TV'nin, Türk halkına kuyumculukla ilgili bilinmesi gerekenleri ve markalaşma sürecindeki firmaların tanıtımını yapacağını söyledi.

Kuyumculuk sektörünün, büyük bir gelişme, markalaşma gelişmesi içerisinde bulunduğunu ifade eden Erem, sektördeki dinamiği gördükten sonra, fuar ve dergilerde de yer alan kuyumculuğun televizyon ayağına ihtiyacı bulunduğunu fark ettiklerini, JCT ile bu boşluğu dolduracaklarını söyledi.

Kanal için şu anda yoğun bir şekilde tanıtım ve belgesel projesi hazırlıkları içerisinde olduklarını anlatan Erem, şunları kaydetti:

''Sektörün bölgesel zenginlikleri de çok fazla. Doğunun, Karadeniz'in kendine has kuyum ürünleri var. Bunların her birinin hazırlanışı ve piyasaya sunuluşu aşamasına kadarki serüvenleri bizim için belgesel niteliği taşıyor.

Ayrıca Kapalıçarşı'da ve Kuyumcukent gibi çeşitli kuyumculuk merkezlerinde kameralarımız dolaşıyor. Kuyumculara yönelik bilgilendirici programlar ve kadınları çok ilgilendiren bir konu olarak da onlara hitap eden programlarımız olacak.'' Özhan Erem, merkezi İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde olacak kanalın yayın hayatına başlaması ile ilgili izinlerin alındığını da bildirdi.