BIST 1.103
DOLAR 7,70
EURO 8,99
ALTIN 459,30
HABER /  DÜNYA

'Bosna Kasabı' Karadziç'e ömür boyu hapis cezası

'Bosna Kasabı' olarak bilinen Sırp lider Radovan Karadziç'in 40 yıl olan hapis cezasını temyiz konseyi müebbete çevirdi.

Abone ol

Birleşmiş Milletler'in (BM) kurduğu Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde 24 Mart 2016 tarihli kararla soykırım dahil 10 ayrı suçtan 40 yıl hapis cezasına çarptırılan "Bosna Kasabı" lakaplı Radovan Karadzic'in temyiz davası görüldü. Mahkeme, Karadziç'i suçlu buldu ve 40 yıl olan hapis cezasını temyizde müebbete çevirdi.

17 Aralık 1992 tarihi itibariyle Bosna Hersek'teki Sırp Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Bosnalı Sırp ordusunun başkomutanı olan Karadzic, savaş suçları ve insanlığa karşı işlenen suçların yanı sıra 8 binden fazla Müslümanın katledildiği Srebrenitsa soykırımındaki rolü vesilesiyle de suçlu bulunmuştu. 

Lahey'de Sırbistan Bayrağıyla Provokasyon 
Lahey'de şehit yakınlarının Karadzic'e ilişkin nihai kararı bekledikleri bölgede Sırp bayrağı taşıyan bir aktivistin provokatif eylemi gerginlik oluşturdu. "Karadzic'e özgürlük" yazılı pankart ve Sırbistan bayrağı taşıyan şahsın provokasyonu Boşnak sivil toplum temsilcilerinin müdahalesiyle engellendi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Ankapark giriş saatleri 2019 saat kaçta açılıyor-kapanıyor?
Denizli'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi!
Parayla saadet olur diyen BM'nin mutlu ülkeler listesine baksın!
MGK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı: Masada seçim güvenliği, Suriye ve S-400 var
Sarıyer'de denize atlayan kadın için 'bana ne' dediler
Damla Can kimdir kaç yaşında hangi yıl Survivor'da yarıştı?
Yorumlar